Hladké víťazstvo michalovskej Dukly v Trnave

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zaknihovali v 31. kole St. Nicolaus I. lige svoje druhé víťazstvo v rade, keď na ľade Trnavy vyhrali hladko 7:1. Hetrikom sa zaskvel František Poliaček, po jednom presnom zásahu pridali Tomáš Valečko, Radovan Cútt, Lukáš Toma a z trestného strieľania aj mladík Radoslav Mesaroš. Michalovčania budú do Vianoc v hre ešte raz. V piatok ich v tradičnom čase od 17.30 hod. vo Vranove nad Topľou v rámci 32. kola čaká obrovský šláger, keď v priamom súboji o prvé miesto vyzvú "tučniakov" z Prešova.

Michalovčania mali v „slovenskom Ríme“ raketový štart do zápasu, keď už po siedmych minútach viedli 3:0. Najskôr sa v tretej minúte presadil Tomáš Valečko, o dvadsať sekúnd neskôr pridal druhý gól Radovan Cútt a v siedmej minúte sa gólovo uviedol aj ďalší člen elitnej formácie František Poliaček. Od neho to v prvej časti ešte nebolo všetko, keď v osemnástej minúte pridal svoj druhý gól v zápase. Michalovský gólostroj sa nezastavil ani v druhej časti. Po jej štyroch minútach vyťahoval už náhradný gólman Brucháč zo siete puk po koncovke Lukáša Tomu, no a v 29. minúte zavŕšil hetrik František Poliaček. Tri minúty pred koncom druhej časti sa gólu dočkali aj domáci, keď v dvojnásobnej presile presne mieril Dávid Schmidt. V poslednej tretine sa skóre menilo ešte raz a to v 52. minúte, kedy z trestného strieľania presne mieril Radoslav Mesaroš.

HK Trnava - HK Dukla Ingema Michalovce 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Góly: 37. Schmidt (Poláček, Čunderlík) pres/2 - 3. Valečko, 4. Cútt (Hančák, Solomončak), 7. Poliaček (Cútt), 18. Poliaček (Solomončak, Cútt), 24. Toma (Valečko, Poliaček), 29. Poliaček (Cútt, Hančák), 52. Mesaroš (t.s.)
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 125. Rozhodovali: M. Valachovič – Beniač, Vyšný.
HK: Juríček (21. Brucháč) – Poláček, Burzík, Poldruhák, M. Hutár, Burian, O. Košecký, Keleši, D. Kuna – Mrava, D. Schmidt, Szalay – Kamenický, M. Mišura, Hrbáčik – S. Ševčík, Čunderlík, Brzák – M. Lukačovič, Klema, Ftáčnik
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, B. Cvengroš, Rusina, F. Oravec, Dolgoš – Solomončak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Hamráček, Linet, Fajčák – L. Toma, Mesaroš