Iuventa po bezrkvnom výkone tesne zdolala Porubu

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávanom stretnutí dvanásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad DHC Sokol Poruba tesne 26:24 (13:10) a naďalej si tak držia druhé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana prvú polovicu základnej časti ukončia budúcu sobotu, t.j. v sobotu 13. januára, kedy sa od 18.00 hod. predstavia v Prešove. Následne ich čaká duel trinásteho kola v Hodoníne (sobota 20. januára) a doma ich uvidíme až v stredu 24. januára, kedy v rámci štrnásteho kola o 16.00 hod. privítajú Trenčín.

Keď michalovská Iuventa krátko po uplynutí piatej minúty viedla 3:0 zdalo sa, že to bude jej ďalšie bezproblémové víťazstvo nad oslabeným súperom. Opak bol však pravdou. Michalovčanky totiž začali mať problém s nepresnou koncovkou, čo Poruba začala využívať na znižovanie náskoku. V osemnástej minúte ešte po Holešovej presnom zásahu bolo 7:4, o päť minút neskôr ale jej reprezentačná kolegyňa Rechtorisová zrovnávala na 9:9. Záver prvého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá trojgólovou šnúrou opäť išla do vedenia. V polčase nakoniec vyhrávala 13:10.

Ani v druhom dejstve sa domáce hráčky nedokázali výraznejšie odtrhnúť od súpera, ba naopak, opäť doplácali na koncovku a technické chyby v útoku. Nečudo tak, že v 41. minúte prehrávali 14:16 a obavy z prvej tohtosezónnej domácej prehry boli na mieste. Našťastie, Iuventa sa ako tak spamätala. Šnúrou troch gólov si prinavrátila vedenie a to už z rúk nepustila. Keď sedem minút pred koncom Trúnkova zvýšila na 22:18 bolo jasné, že dva body aj po trápení ostanú doma. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 26:24, tešiť ich však môže iba víťazstvo, posviatočný výkon rozhodne nebol hodný aktuálneho víťaza spoločnej súťaže...

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 26:24 (13:10)
Pok. hody: 7/6 - 6/3, vylúčené: 3 - 4, ČK: 27. Macálová (Poruba, za hrubý faul). Rozhodovali: Cipov a Klus, 480 divákov.
IUVENTA: Muliková, Jablonská 1, Antičová - Holešová 3, Rebičová 3, Kotová, Trúnková 3, Habánková 7/3, A. Holejová, Wollingerová 5/3, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 3.
DHC SOKOL: Roháčková, Macalová, Múčková - Desartová 8/3, Konečná, Sekulová, Polášková 5, Rechtorisová 3, Minarčíková 4, Svobodová, Revajová 2, Vermužová.

Uverejnené: 05.01.2018 19:54:01