Po vynikajúcom výkone iba remíza MFK Zemplín

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vo svojom úvodnom vystúpení nového ročníka prvej ligy doma remizovali s rezervou MFK Ružomberok 2:2. A to aj napriek tomu, že súper až dvakrát viedol, pričom domáci mali v závere viacero možností strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Túto stratu budú môcť najbližšie odčiniť v Rimavskej Sobote, kde sa predstavia v sobotu o 17.30 hod.

V úvodnom západe sezóny ako prví pohrozili Ružomberčania, v 6.minúte slabo vystrelil Lovás. Na domácej strane sa v 14.minúte zastreľoval Kunca, ale spoza šestnástky nemieril presne. V 21.minúte unikol obrancom MFK Zemplín aktívny Lovás, no bránu netrafil. Tesne pred uplynutím polhodiny hry sa cez defenzívu hostí preštrikoval Kunca, prihral pred bránu Ruskovskému, ktorý zle trafil loptu. Keď sa už zdalo, že prvý polčas skončí bez gólov, v rozohrávke urobil chybu domáci kapitán Sninský, Nagy ešte Pillára neprekonal, ale z následnej dorážky T. Chovanec už áno – 0:1. Do druhého dejstva hry urobil michalovský tréner dve zmeny v zostave a na ihrisko prišli legionári Yevlanov a Gamkrelidze. Zmenu bolo vidieť od úvodu a zaslúženého vyrovnania sa Zemplín dočkal v 57.minúte, keď sa na dvakrát presadil výborne hrajúci Kunca – 1:1. O štyri minúty ale rezerva Ružomberka opäť potrestala chybu domácej obrany, T. Chovanec preloboval brankára a strelil svoj druhý gól – 1:2. Michalovčanov tento moment nezlomil, práve naopak, v 71.minúte striedajúci Yevlanov krásne vysunul Janeka, ktorý prihral voľnému Gamkrelidzemu a ten nezaváhal - 2:2. Domáci naďalej búšili do súpera, Yevlanov krásne našiel nabiehajúceho Ruskovského, jeho pokus však obrancovia zblokovali na roh, následne hlavičkoval Sninský len do náručia gólmana Smiešku. V záverečnej nápore sa Michalovce už do väčšej šance nedostali a preto sa zápas skončil nerozhodne.

Štatistika   MICHALOVCE - RUŽOMBEROK B 2:2 (0:1)

GÓLY: 58. Kunca, 72. Gamkrelidze - 44. a 62. T. Chovanec. ŽK: Mihok, Kunca - Greššák. ROZHODCA: M. Fajčík - 924 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Janek, Vajda, Sninský, Vanák – Mihok (73. E. Seman), T. Opiela, Jakubčo (46. Jevľanov), Ruskovský - Kunca, Špilár (46. Gamkrelidze).

MFK B: Smieška - P. Maslo, T. Gejdoš, D. Jurč, Ondrík - Š. Pekár, Greššák, M. Nagy, Lovás (79. Baláž) - T. Chovanec, Shaqiri (69. Oravec, 89. Almaský).

Ostatné výsledky 1. kola: Trenčín - SFM Senec 2:0 (2:0), Púchov - Šaľa 2:1 (0:1), Lučenec - Liptovský Mikuláš 2:2 (2:1), Dolný Kubín - Rimavská Sobota 2:0 (1:0), FC Petržalka - Moldava nad Bodvou 1:1 (0:0).

Najbližší program: 2. kolo (sobota 24. 7. 2010 o 17.30 hod.): Rimavská Sobota - Michalovce, 3. kolo (sobota 31. 7. 2010 o 17.30 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš.