Dvojgólová prehra Dukly v Prešove

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 41. kola St. Nicolaus I. ligy na ľade HC Penguins Prešov 2:4 a oddialili si tak šancu na prvé miesto po základnej časti. Aktuálne im patrí druhá priečka, so štvorbodovou stratou na Skalicu, tretí Prešov za nimi zaostáva takisto o štyri body. Presné zásahy Michalovčanov v Šariši zaznamenali Marek Kolba a Tomáš Banovský. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia takisto u súpera, keď ich v stredu 31. januára čaká duel na ľade rezervy Nových Zámkov, doma ich uvidíme v piatok 2. februára, kedy o 17.30 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Východoslovenské derby prinieslo opäť hokej ako remeň. Diváci boli svedkami viacerých zaujímavých situácii, ale aj nervozity a z toho prameniacich vylúčení. V prvej tretine sa hral vyrovnaný hokej, s minimom šancí na oboch stranách. Obaja súperi si kontrolovali svoje stredné pásmo a ani jeden nechcel urobiť chybu. Ako prví mohli ísť do vedenia Michalovčania, Radovan Cútt ale po krásnej kombinácii prvej lajny pred brankárom Riečickým nespracoval ideálne puk. Ďalšie šance prišli až na dramatické momenty bohatej druhej tretine. Jej úvod patril domácim, konkrétne Jurajovi Prokopovi, ktorý dostal v brejku ideálny puk a z jednej prekonal Adama Trenčana. Michalovčania odpovedali v presilovke o dvoch hráčov. Tú využil utešenou strelou ich kapitán Marek Kolba. Prešovčania ale dostali o niekoľko desiatok sekúnd rovnakú výhodu a naložili s ňou rovnako, gólom na 2:1, keď sa presadil obranca Mačkovič. Domáci mohli ísť do dvojgólového vedenia, päťminútovú presilovku po faule Solomončaka ale nezhrali najlepšie. To ako sa využíva presilová hra ukázali domácim Michalovčania v úvode tretej tretiny, kedy na 2:2 vyrovnal kanonier Tomáš Banovský. Začínalo sa tak znova od začiatku. Viac šťastia nakoniec mali Prešovčania. Tí sa v 52. minúte zásluhou Tomčáka znova dostali do vedenia a to už z rúk nepustili. Ich víťazstvo ešte tridsať sekúnd pred koncom počas oslabovky a power – play prikrášlil gólom do prázdnej brány ich kapitán Marcel Baláž.

HC Penguins Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 21. Prokop (Mikolášek, Pavúk), 30. Mačkovič (Tomčák) pres/2, 52. Tomčák, 60. Baláž oslab/1 - 26. Kolba (Piatak) pres/2, 45. Banovský (Valečko, Fajčák) pres/1.
Vylúčení: 6:6, navyše Solomončak 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, Cútt 10. minút napadnutie hlavy a krku, Mašlonka 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Hatala - Pribula, Novotný. Divákov: 1640.
HC PENGUINS: Riečický - Novický, Mačkovič, Pavúk, Palko, Kotzman, Gábor, Komloš – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Prokop, Šimčák, Baláž – Mikolášek, Bylina, Utkin – Ferenc, Pulščák.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Meliško, Kolba, Korenko, Dolgoš, Rusina, Balko, Oravec - Banovský, Cútt, Solomončak - Jokeľ, Piatak, Mašlonka - Fajčák, Linet, Brezniak - Halás, Toma, Hamráček.