Iuventa po presvedčivom víťazstve v Písku opäť na čelo MOL ligy

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase šestnásteho kola na pôde TJ Sokol Písek hladko 41:20 a opäť sa tak dostali na čelo MOL ligy, o jeden bod pred Most. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 9. februára o 17.30 hod. privítajú v predohrávanom súboji 17. kola jedného zo svojich dvoch tohtosezónnych premožiteľov SHK Veselí nad Moravou.

Aj keď pred zápasom v Písku boli z michalovskej strany mierne obavy, tie sa absolútne nenaplnili. Zemplínčanky totiž ukázali zlepšenú fazónu a od prvej minúty kráčali za deviatym víťazstvom v rade. Hneď v úvode sa ujali dvojgólového vedenia. Na to síce odpovedala domáca Konigová, no tá len odštartovala štvorgólovú šnúru Iuventy, ktorá po góle Kišikovej viedla v deviatej minúte 6:1 a lavička Písku reagovala oddychovým časom. Aj po ňom mali hru v rukách hráčky bojujúce o post lídra spoločnej súťaže. V 15. minúte síce Novotná znižovala na 3:7. Následne síce Wollingerová nepremenila pokutový hod, ale po jej góle, ktorý bol pre Michalovčanky tretí v rade, viedla Iuventa v 18. minúte 10:3. Favorit svoj náskok do konca polčasu ešte natiahol. Spolu s klaksónom oznamujúcim koniec prvého dejstva upravila Trunková na 10:19.

Hneď v úvode druhého dejstva skórovala Kotová a Iuventa tak po prvýkrát v stretnutí viedla o desať gólov (10:20). Písek síce odpovedal dvoma gólmi v rade, hostky ale hneď na to kontrovali šiestimi presnými zásahmi v rade a za stavu 12:26 si lavička domáceho tímu v 38. minúte opäť zobrala oddychový čas. Ani po ňom sa obraz hry nemenil. Michalovčanky presvedčivým krokom kráčali k deviatemu víťazstvu v rade a opätovne aj na čele interligy. Habánková v 48. minúte dávala na 33:16, po góle Wollingerovej v 57. minúte bolo už 38:20. Iuvente patrili aj posledné sekundy duelu, kedy po troch góloch v rade natiahla svoje víťazstvo na 41:20.

TJ Sokol Písek - Iuventa Michalovce 20:41 (10:19)
Pok. hody: 3/3 - 3/2. Vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Špunar a Šlezinger. Divákov: 150.
TJ SOKOL: Preslová, Neubergová – Cyprysová, Boorová 3/1, Jakubovičová, Kozáková, K. Kubišová 2, Königová 5, Michková 3, Hauserová 2/1, Novotná 3, Talafousová, Kalčíková 1, Součková 1/1.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 5, Marcinčáková 1, Kišiková 4, Rebičová 3, Kotová 7, Trúnková 3, Habánková 2, A. Holejová 3, Wollingerová 5/1, Bajčiová 1/1, Fiľková - Trehubová 7.