Na záver základnej časti najvyššej tohtosezónne víťazstvo Dukly Ingema

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutia posledného 45. kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad tímom HC Osmos Bratislava 12:0, čím dosiahli najvyššie tohtosezónne víťazstvo. Po dva góly dosiahli Ľuboš Fajčák, Jakub Linet a Vladislav Solomončak, po jednom pridali Tomáš Banovský, Igor Halás, Daniel Hančák, Marek Mašlonka, Erik Piatak a Tomáš Valečko. Zverenci trénera Miroslava Chudého týmto súbojom ukončili základnú časť, v ktorej obsadili druhé miesto. Teraz vstupujú do najdôležitejšej časti sezóny, ktorou je play-off. V prvom kole narazia na po základnej časti siedmu Spišskú Novú Ves. Prvé dva zápasy sa odohrajúä v utorok 13. a v stredu 14. februára o 17.30 hod. v Michalovciach.

Michalovská Dukla si v generálke na play-off schuti zastrieľala. Po prvej tretine to ale vôbec na jej kanonádu nevyzeralo. Zápas sa začal v opatrnejšom tempe a až v štrnástej minúte sa prvýkrát menilo skóre, keď sa presadil Vladislav Solomončak. Ozajstná kanonáda prišla až v druhej tretine, kedy Michalovčania na svojho súpera spustili oheň a síru, a Bratislavčanom naložili čo sa do nich zmestilo. Na deväťgólovej tohtotretinovej kanonáde sa postupne podieľali Erik Piatak, Ľuboš Fajčák, Igor Halás, Tomáš Banovský, Daniel Hančák, Vladislav Solomončak, Ľuboš Fajčák, Marek Mašlonka a Jakub Linet.

Keďže po dvoch tretinách bolo skóre 10:0, tempo hry v tej poslednej upadlo. Michalovčania však naďalej búšili do súpera, ktorý ešte dvakrát inkasoval. Na jeho definitívnej demontáži sa v tretej časti podieľali Tomáš Valečko s Jakubom Linetom a Dukla sa tak na play-off naladila víťazstvom 12:0, ktoré je jej najvyšším v tejto sezóne.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Osmos Bratislava 12:0 (1:0, 9:0, 2:0)
Góly: 1
4. Solomončak (Banovský, Halás), 21. Piatak (Jokeľ, Kolba) pres/1, 23. Fajčák (Mesaroš), 24. Halás (Solomončak), 25. Banovský (Valečko, Halás), 28. Hančák (Solomončak, Valečko), 36. Solomončak (Valečko, Halás), 37. Fajčák (Linet, Brezniak), 38. Mašlonka (Piatak, Kolba), 39. Linet (Halás), 48. Valečko (Halás, Solomončak) pres/1, 48. Linet (Fajčák, Brezniak).
Vylúčení:
3:5, navyše Mašlonka (Michalovce) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Riš, Homola. Divákov: 1256.