Efektívny Prešov zdolal Duklu a k finále je bližšie

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v treťom semifinálovom súboji play-off St. Nicolaus I. ligy na ľade HC Penguins Prešov hladko 0:4 a v sérii tak prehrávajú 1:2. Prešovčania tak v stredu budú premieňať prvý finálový mečbal na svojom ľade. Keby sa im ho premeniť nepodarilo, na rad príde piaty zápas, ktorý sa odohrá v piatok 2. marca o 17.30 hod. v Michalovciach.

Aj keď michalovskí hokejisti Prešovčanov vysoko prestrieľali (34:19), boli aktívnejším tímom a viac minút strávili v pásme súpera, finálový a takisto aj barážový mečbal budú v stredu premieňať „prešovskí tučniaci“. Môže za to ich obrovská efektivita, keď zo spomenutých devätnástich striel dostali do bránky štyri, zatiaľ, čo Michalovčania nepretavili 34 striel na ani jeden presný zásah... Tón zápasu udala už prvá trojminútovka. Domáci totiž mali raketový štart a po uplynutí 170 sekúnd viedli 2:0. Dominik Šimčák potrestal už v 31. sekunde zlé michalovské striedanie a po ňom kapitán „koňarov“ Marcel Baláž po dorážke prekonal Adama Trenčana po druhýkrát. Následne mali viac z hry Michalovčania, ktorých útoky ale boli sterilné a brankár Ričicky veľa problémov s ich koncovkou nemal. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa mohli vrátiť do zápasu dvoma presilovkami, ktoré ale zahrali veľmi zle. Aj preto po prvej tretine prehrávali 0:2. Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Viac času v útočnom pásme trávili „vojaci“, ktorí ale iba márne búšili do pevnej defenzívy domácich. Tých nevykoľajili v tejto časti ani štyri oslabovky, navyše v jej samom závere potrestal počas presilovky ďalšiu hrúbku michalovskej defenzívny Vladyslav Gavrik. Po jeho góle bolo 3:0 a prakticky rozhodnuté. V tretej časti sa duel iba dohrával. Bezzubí Michalovčania sa naďalej pokúšali prekonať nepriestrelnosť Riečického, ich strely ale boli málo dôrazné, a tak prešovský golman v pohode držal čisté konto. Skóre zápasu sa menilo ešte raz, keď v 53. minúte Gavrik uzavrel tretí diel semifinálovej série presným zásahom na 4:0. Efektívni Prešovčania tak v stredu budú na domácom ľade premieňať prvý postupový mečbal.

HC Penguins Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Stav série: 2:1.
Góly: 1. Šimčák (Baláž, Pavúk), 3. Baláž (Krajňák, Novický), 40. Gavrik (Palko, Prokop) pres/1, 53. Gavrik (Babynets, Bylina).
Vylúčení: 8:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, Orlin - Holienka, Hanko. Divákov: 2784.
HC PENGUINS: Riečický - Pavúk, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor - Krajňák, Šimčák, Baláž - Babynets, Bylina, Gavrik - Pulščák, Valent, Mikolášek - Chalupa, Prokop, Kotzman.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko - Halás, Linet, Solomonchak - Mašlonka, Piatak, Jokeľ - Brezniak, Toma, Hamráček - Mesaroš, Balko, Banovský.

Uverejnené: 27.02.2018 22:09:34