Tesné víťazstvo Iuventy nad Olomoucom

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v 20. kole spoločnej česko-slovenskej MOL ligy na domácej palubovke nad tímom DHK Zora Olomouc 29:28 a rovnakým spôsobom mu tak vrátili prehru z jesennej časti, keď na Morave prehrali 23:24. Zverenky trénera Františka Urbana budú v hre najbližšie budúcu nedeľu, 11. marca, kedy sa v šlágri 21. kola predstavia na pôde Slavie Praha. Doma ich uvidíme až v piatok 16. marca, kedy o 17.30 hod. privítajú slovenského nováčika spoločnej súťaže RK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Michalovské hádzanárky mali výborný vstup do zápasu. Po dvoch góloch Holešovej a jednom Kišikovej viedli rýchlo 3:0 a nič nenasvedčovalo, že v Chemkostav aréne uvidia diváci drámu až do poslednej sekundy. Ešte v desiatej minúte viedla Iuventa po góle svojej kapitánky Wollingerovej 6:2, no od tohto momentu začali hru do svojich rúk pevnejšie brať hostky. Tie ťažili hlavne z nepresnej koncovky Michalovčaniek a postupom času vyrovnávali skóre. Dokonca sa v predposlednej minúte po presnej strele Ružičkovej ujali vedenia 14:13. Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo domácim, konkrétne Milici Čovičovej, ktorá v závere zrovnala na polčasových 14:14.

Skóre druhého dejstva síce otvorila hosťujúca Tattiana Gajdošíková, no bola to Iuventa, ktorá v prvých minútach udávala tempo hry. Tá po troch góloch Habánkovej viedla 17:15. Olomouc sa ale naďalej držal v hre o dobrý výsledok a dokonca aj o bodový zisk. Opäť ťažil z chýb domácich hráčok, ktoré sa navyše nevedeli od neho gólovo odpútať. To sa im podarilo až v 47. minúte, kedy vyhrávali 26:21 a zdalo sa, že odpor húževnatého súpera je zlomený. Opak sa však stal pravdou, pretože o desať minút neskôr už bolo iba 27:26 a dráma tak bola na svete. Michalovská kapitánka Wollingerová zvýšila na začiatku 58. minúty na 29:27, gólom ale odpovedala aj kanonierka Gajdošíka, v poslednej minúte tak rozdiel v skóre bol stále iba jednogólový. No a keďže Habánkovej mierila iba do žrde, v posledných tridsatich sekúndách dostali možnosť Olomoučanky vyrovnať. V záverečných sekundách sa ale zaskvela brankárka Antičová, ktorá vyrazila strelu Ružičkovej a vďaka nej tak zostalo skóre 29:28.

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 29:28 (14:14)

Pok. hody: 5/4 - 8/8. Vylúčení: 3 - 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 630.

IUVENTA: Muliková, Antičová - Holešová 6, Kišiková 6, Rebičová, Trúnková, Habánková 4/1, A. Holejová 1, Wollingerová 10/3, Holubová, Bajčiová, Fiľková - Trehubová 1, Čovičová 1.

DHK ZORA: Polášková, Rašková - Hurychová 4, Ružičková 8/7, Kapsová 2, Jancová 1/1, Sovová 1, Salčáková 1, Žáčková 1, V. Fričáková 1, Krajčovičová, Severová, Gajdošíková 6, T. Fričáková 4, Chlandová.

Uverejnené: 03.03.2018 20:23:00