Kolaps michalovskej defenzívy na Liptove

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v šiestom kole play-out Tipsport ligy tretiu porážku, keď na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš prehrali hladko 0:6. Zverenci trénera Miroslava Chudého odštartovali súbojom v Mikuláši sériu troch duelov u súperov, keď sa ešte v piatok predstavia v Detve a v nedeľu v Skalici. Doma ich uvidíme až v utorok 3. apríla, kedy o 17.30 hod. privítajú Liptovský Mikuláš.

Lepší vstup do zápasu mali Michalovčania, ktorí sa viac tlačili do zakončenia. Zverenci trénera Miroslava Chudého dokonca mohli ísť do vedenia, strelu Banovského spomedzi kruhov ale zastavila horná žŕdka. V tretej minúte putoval na lavicu hanby Valečko a jeho vylúčenie domáci potrestali úvodným gólom, keď nahodený puk Nádašdiho zrazil za Trenčanov chrbát Branislav Rapáč. Liptáci sa po góle upokojili a mohli navýšiť svoje vedenie. Najskôr ale Trenčan betónom vytlačil dobre mierenú strelu Vybirala a Matúš Sukeľ po prihrávke svojej dvojičky Jakuba tesne minul michalovskú bránu. Skórovať mohli aj Michalovčania. Najskôr Halás mieril po Cúttovej prihrávke iba do žŕdky, no a hostia nedokázali skórovať ani z následnej presilovky. Záver prvej tretiny ešte spestrila šarvátka Andreja Laca a Michala Korenka.

Liptáci si do druhej časti preniesli presilovku, no nič z nej nevyťažili. Obdobne však naložili s presilou o jedného hráča aj Michalovčania, ktorí dokonca nevyužili dve presilovky v rade. Za to prišiel trest na druhej strane, keď ďalšiu presilovku pri vylúčení Lukáša Tomu expresne rýchlo potrestal nestarnúci Marek Uram – 2:0. Definitívny klinec do rakvy Zemplínčanov mohli dať Liptáci hneď z následne presilovky po zbytočnom faule Solomončaka. Tentoraz sa skóre nemenilo a Michalovčania sa tak mohli nadýchnuť. Balkova a Linetova koncovka však v Košarišťanovej sieti neskončili a bližšie k víťazstvu po dvoch častiach tak boli domáci.

Tí definitívne ovládli hru na začiatku tretej tretiny a opäť im k tomu pomohli Michalovčania. Tí zle striedali, čo Liptáci využili na tretí gól, keď sa presadil Matúš Sukeľ, no a keď v 44. minúte Vybíral potrestal ďalšiu chybu michalovskej defenzívy, o víťazovi bolo rozhodnuté. V bráne hostí nastala zmena, keď Trenčana vymenil Juríček. Ten si ale udržal čisté konto iba necelú minútu, keď už na hrozivých 5:0 upravil Michal Uhrík. A to ešte nebolo všetko. V 48. minúte sa michalovská obrana dopustila ďalšej hrúbky, ktorú potrestal Branislav Rapáč. Do konca duelu sa už nič podstatné neudialo. Michalovčania ukázali v záverečnej desaťminútovke svoju nemohúcnosť aj tým, že nevyužili tri presilovky v rade a tak na Liptove prehrali hladko 0:6.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 4. B. Rapáč (Nádašdi, Uram) pres/1, 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi) pres/1, 41. M. Sukeľ (Žiak), 44. Vybíral (Langhammer, Žiak), 45. Uhrík (Vybíral), 48. B. Rapáč (Piatka)
Vylúčení: 6:6, navyše M. Súkeľ 10. minút nešportové správanie, A. Laco 5+DKZ hrubosť - Korenko 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Orolín - Gajan, Gavalier.
MHK 32: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Grundling, Nemec, Nechaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Langhammer, Žiak - A. Laco, Uhrík, Lištiak - Uram, Piatka, B. Rapáč.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan (44. Juríček) - Hančák, Valečko, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Dolgoš - Halás, Cútt, Solomončak - Balko, Piatak, Mašlonka - Jokeľ, Linet, Brezniak - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš.