MFK Zemplín roztrhal Nitru 4:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa konečne gólovo utrhli. V stretnutí 3. kola nadstavbovej časti o záchranu zdolali na vlastnom trávniku FC Nitra 4:0 a upevnili si tak deviatu priečku v tabuľke. Dva góly do siete Corgoňov zaznamenal Peter Kolesár, po jednom pridali Stanislav Danko a David Kurminowski. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia budúcu sobotu na pôde Senice, doma ich uvidíme až v sobotu 14. apríla, kedy o 17.00 hod. privíta Zlaté Moravce.

Za neustáleho dažďa sa v prvom polčase lepšie s náročnými podmienkami vyrovnali Michalovčania. Tí boli za svoju aktivitu odmenení v desiatej minúte, kedy Stanislav Danko vysunul Petra Kolesára a toho strelu si zrazila hosťujúca obrana do siete – 1:0. Strelený gól domácich osmelil ešte viac a už do polčasu sa mohlo skóre v ich prospech meniť viackrát. Strieľaný center Petra Kolesára ale nik do siete neupratal, Stanislava Danka vychytal v čistej šanci brankár Hroššo, no a v 45. minúte strela Nišiho iba tesne minula hosťujúcu bránu.

Do druhého dejstva poslal tréner Nitry Ivan Galád dvoch čerstvých hráčov a na výkone jeho zverencov to v prvých minútach bolo vidno. Domácich ale podržal Kira, ktorý najskôr vyrazil strelu Šimončiča a potom aj Kóňovu na rohový kop. Z neho Michalovčania podnikli rýchlu kontru, Igor Žofčák posnul loptu Petrovi Kolesárovi a ten vsietil svoj druhý zápasový gól. Hostia sa definitívne zlomili v 72. Minúte, kedy sa im nešťastne zranil Machovec a keďže tréner Galád už predtým trikrát striedal, Nitrania dohrávali o desiatich. „Presilovku“ domáci využili ešte na dva góly. Najskôr v 77. minúte Stanislav Danko upravil na 3:0 a v nadstavenom čase striedajúci Kurminowski pečatil na 4:0.

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 4:0 (1:0)
Góly: 10. a 55. P. Kolesár, 77. Danko, 90.+2 Kurminowski.
Rozhodovali: Pavlík - Benko, Perát.
Žlté karty: 41. Križan, 56. Ngeyitala, 66. Vencl (všetci Nitra)
Divákov: 1011.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Žofčák, Kavka, Carillo, Šimčák - Turík - Koscelník, Niši, Danko (86. Antonov), P. Kolesár (85. Matič) - Bragin (79. Kurminowski).
FC: Hroššo - Fábry (46. Ngeyitala), Križan (46. Farkaš), Niba, Vencl - Kóňa, Šimončič, Charizopulos (62. Vestenický) - Kuník, Militosjan, Machovec.

Uverejnené: 31.03.2018 19:56:06