files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Pri páde hydraulickej plošiny utrpel zranenie 25-ročný muž

Pri páde hydraulickej plošiny, ku ktorej došlo v utorok dopoludnia na križovatke ulíc Mierová Kudlovská v Humennom, utrpel zranenie mladý muž.

"Plošina spadla zo zatiaľ nezistených príčin, pričom v čase pádu sa v nej nachádzal 25-ročný Humenčan, ktorý vykonával orez stromov," informoval TASR prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik. Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová pre TASR uviedla, že záchranári mladíka s viacerými poraneniami na mieste ošetrili a pri vedomí ho previezli do humenskej nemocnice. "Muž má ťažké zranenia, zlomeninu panvy, stavca a zlomeninu v oblasti lakťa. Je stabilizovaný a hospitalizovaný na traumatológii," informovala TASR za spoločnosť Svet zdravia Jana Fedáková. "Na mieste udalosti boli aj pracovníci inšpektorátu práce a experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, odboru mechanoskopia a znalec z odboru cestnej dopravy, odvetvia technický stav cestných vozidiel a strojov," povedal Džobanik s tým, že polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Podľa informácií Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove príslušníci na mieste zabezpečovali vozidlo proti úniku prevádzkových kvapalín. Realizovali aj ďalšie práce súvisiace s odstránením mechanizmu a konárov ohrozujúcich chodcov.

Ako TASR informovala Mária Míčková z tlačového referátu mesta, k udalosti došlo pri oreze stromov vo výške štyri až päť metrov. "Ide o skúseného zamestnanca Technických služieb mesta Humenné, ktorý vykonáva túto činnosť šesť rokov a bol vyškolený na pilčícke práce a na obsluhu zdvíhacieho zariadenia. Platnosť technickej kontroly plošiny trvá do 13. apríla 2019, revízie zdvíhacieho zariadenia do 14. novembra 2018. A úradná skúška, ktorú vydáva Technická inšpekcia, platí do 30. júna 2021," vysvetlila s tým, že mesto si, čo sa týka príčiny udalosti, počká na oficiálne vyjadrenie vyšetrovacích orgánov. Podľa informácií Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove príslušníci na mieste zabezpečovali vozidlo proti úniku prevádzkových kvapalín. Realizovali aj ďalšie práce súvisiace s odstránením mechanizmu a konárov ohrozujúcich chodcov.

TASRUverejnené: 17.04.2018 16:36:28 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/u4rvj6gviftenr2y.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.