Iuventa zdolala Bánovce 41:20 a v sérii tak vedie 1:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v prvom semifinálovom súboji národného play-off RMK Sokol Bánovce nad Bebravou hladko 41:20 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Druhý semifinálový duel je na programe hneď v nedeľu 29. apríla už o 10.30 hod. opäť v Chemkostav aréne. Následne sa séria presunie do Bánoviec nad Bebravou, kde sa v sobotu 5. mája o 18.30 hod. odohrá tretí duel a v nedeľu 6. mája prípadný štvrtý.

Michalovská Iuventa urobila so svojím semifinálovým súperom v prvom zápase rýchly proces. Favorit totiž od začiatku dupol na plný plyn a jeho nastavené tempo robilo hostkám očividne problémy. V deviatej minúte síce bolo ešte 4:4, no o tri minúty neskôr po troch góloch Holešovej v rade už 9:4 a lavička Bánoviec okamžite reagovala oddychovým časom. Ten však iba nakopol Iuventu ešte viac. Hneď po ňom totiž jej hráčky zaznamenali štyri góly v rade a už v 22. minúte viedli rozdielom desiatich gólov (17:7). Do konca polčasu Michalovčanky svoj náskok ešte viac natiahli a po prvom polčase viedli 23:9.

Iuventa v druhom dejstve pokračovala vo svojej dominancii. Prvú päťminútovku vyhrala 3:1 a v 35. minúte tak viedla už 26:10. Jej náskok narastal aj v ďalších minútach. V polovici druhého polčasu bol rozdiel v skóre po presnom zásahu Fiľkovej – Trehubovej už dvadsaťgólový (34:14). Tréner Packa v tomto dejstve poslal na ihrisko aj hráčky z lavičky, aj po ich príchode ale náskok Iuventy neklesal. Tá nakoniec zvíťazila 41:20 a v semifinálovej sérii sa tak ujala vedenia 1:0.

Iuventa Michalovce - RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 41:20 (23:9)
Stav semifinálovej série: 1:0.
Pok. hody: 3/2 - 4/2. Vylúčené: 4 - 5. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 250.
IUVENTA: Muliková, Antičová - M. Holešová 12, Kišiková 7, Rebičová 3, Trúnková, Habánková 6/1, A. Holejová, Wollingerová 2/1, Holubová 2, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 8, Čovičová.
RMK SOKOL: Béžová, Čížová - Michnová 3, J. Bencová 1, Srncová 2, Galková 1, Ráciková 1, Turková 2/1, Hollá 1, Hullmanová, Šipláková 2/1, A. Obstová, Matušincová 6, K. Obstová 1.