V druhom finále tesné víťazstvo Iuventy, v sérii tak vedie 2:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom finálovom zápase národného play-off nad HK Slovan Duslo Šaľa 25:23 a v sérii tak už vedú 2:0 na zápasy. Tretí finálový duel sa odohrá v Šali v sobotu 19. mája o 18.00 hod., štvrtý duel by prišiel na rad v nedeľu v rovnakom čase. Keby sa náhodou nerozhodlo pri Váhu, na rad by prišiel piaty zápas, ktorý by sa hral v stredu 23. mája v Michalovciach.

V druhom finálovom zápase videli diváci v Chemkostav aréne ešte väčšiu drámu, ako to bolo v sobotu. Iuventa síce na úvod dvakrát skórovala, no na dlhé minúty to bolo posledné vedenie, ktoré držala v rukách. Šaľa totiž hrala v prvom polčas koncentrovanejšie, robila menej chýb a zaslúžene tak bola vo vedení. Michalovčankám nepomohol rýchly oddychový čas za stavu 3:5, pretože stále kopili hlavne v útočnej fáze jednu chybu za druhou. Nečudo tak, že Šaľa po premenenej sedmičke Bujnochovej viedla šesť minút pred koncom úvodného dejstva 12:8. Lavička Iuventy na tento stav opäť reagovala oddychovým časom, ktorý jej pomohol. Do konca polčasu totiž skorigovala na 12:14.

Hneď v samom úvode druhého dejstva síce Iuventa znížila na 14:15, Šaľa ale odpovedala dvoma gólmi a po presnom zásahu Némethovej viedla v 36. minúte 17:14. Karta sa však postupne začala obracať. Šaľa mala problémy v koncovke, ktoré Iuventa okamžite využila na štvorgólovú šnúru a v 43. minúte sa po dlhých štyridsiatich minútach konečne ujala vedenia. To už z rúk do konca duelu nepustila. Po výhre 25:23 tak v sérii vedie 2:0 na zápasy a má tri majstrovské mečbaly.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 25:23 (12:14)
stav série: 2:0
Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml., 750 divákov
IUVENTA: Muliková, Antičová - M. Holešová 8, V. Kišíková 1, Rebičová 3, Trúnková, Habánková 3, Janičičová, Holejová, Wollingerová 5/3, Holubová, Bajčiová, Fiľková-Trehubová 4, Čovičová 1.
HK SLOVAN DUSLO: Haládiková, M. Ladicsová, Krebsová - Trochtová, Rácková 1, B. Konigová 2, Pócsíková 4, Greštiaková 1/1, I. Bahýlová 4/1, N. Némethová 3, J. Vargová, Kurňavová, Tisajová 1, Klučková 4, Bujnochová 3.

Uverejnené: 13.05.2018 13:28:22