Veľké Kapušany ukoristili v derby bod Veľkým Revištiam + FOTOGALÉRIA

Remízou 2:2 sa skončilo susedské derby medzi Veľkými Revištiami a Veľkými Kapušanmi v nedeľňajšom stretnutí prvého kola štvrtej ligy Juh. Viac smutní musia byť domáci, ktorí nielenže stratili doma cenné dva body, ale na víťazstvo im nestačilo ani vedenie 2:0, ktoré si vypracovali už do tridsiatej minúty.

Napriek pekelnej horúčave mala hra dobre tempo a už po necelých dvoch minútach sa zatriaslo brvno po bombe domáceho obrancu Marjova. Hostia odpovedali nepresnou strelou Ujháziho po štvrťhodine hry. O dve minúty sa už Revištia dočkali, po narážačke medzi M. Lakatošom a Grendelom sa prvý menovaný ocitol sám s loptou pred prázdnou bránou hostí a domáci viedli 1:0. Hostia odpovedali brejkom a po osi Varga - Husovský - Čižmár chýbali strele posledne menovaného milimetre. V 25. minúte centroval Drančák a po tvrdej strele Čižmára musel ratovať brankár domácich Makeľ. O tri minúty sa brankár domácich znovu vyznamenal, nebezpečne strieľal Husovský. Napriek narastajúcej aktivite hostí sa však z gólu opäť radovali domácich, po exportnej strele M. Lakatoša už bolo 2:0. Tento stav vydržal iba päť minút, pretože po faule Tokára mali hostia výhodu priameho kopu, Husovského bombu brankár Makeľ loptu vyrazil iba pred dobiehajúceho Hamiho a ten po pár desiatkach sekúnd pobytu na ihrisku znížil na 2:1. tesne pred prestávkou mohol zvýšiť vedenie domácich Seman, ale ten po prihrávke Danka mieril z čistej šance nepresne. Hostia sa dočkali v 55. minúte, po prihrávke Čižmára sa ocitol sám pred bránou domácich Hami a prudkou strelou vyrovnal na 2:2. Domáci sa potom do súpera zahrýzli a v 60. minúte po strele Danka zazvonila žrď! V 73. minúte zmaril šancu Pivarníka výborný brankár Repovský, ktorý bol namieste aj po štipľavom priamom kope Marjova. V 85. minúte mohli hostia šokujúco rozhodnúť zápas vo svoj prospech, po prihrávke Čižmára a zaváhaní brankára Makeľa prekopol z hranice šestnástky Tomáš Nagy úplne prázdnu bránu domácich...

V. Revištia - V. Kapušany 2:2 (2:1)

Góly: 17. a 30. M. Lakatoš - 35. a 55. Hami. ŽK: Tokár, M. Lakatoš - Terebessy, Kaplár, Ovák. Pred 250 divákmi rozhodoval Tabaka.

V. REVIŠTIA: Makeľ - Tomko, Tokár, Grendel (46. Revák), Marjov - E. Danko, Berezňák, M. Lakatoš, Tatár (67. Kondžura) - M. Seman (58. Apiari), R. Pivarník.

V. KAPUŠANY: Repovský - Kaplár, Černej, Terebessy, Ovák - Drančák (65. Matta), T. Nagy, Ujházi (32. Hami), Varga - Husovský, T. Čižmár.

Najbližší program: 2. kolo (streda 4. 8. 2010 o 17.00 hod.): Veľké Kapušany - Hrabušice, Rudňany - Veľké Revištia, 3. kolo (nedeľa 8. 8. 2010 o 16.30 hod.): Medzev - Veľké Kapušany, Veľké Revištia - Čaňa.

Uverejnené: 01.08.2010 21:30:32