Na Žitnom ostrove hladká prehra Michalovčanov

Futbalisti MFK Zemplín nezabodovali vo svojom úvodnom vystúpení v sezóne 2018/2019. V druhom kole Fortuna ligy prehrali na pôde Dunajskej Stredy hladko 1:4. Celok zo Žitného ostrova rozhodol o svojej výhre ešte v prvom polčase, keď v rozpätí piatich minút zaknihoval tri góly. O jediný presný zásah Michalovčanov sa postaral v 88. minúte striedajúci David Kurminowski. Zverenci trénera Antona Šoltisa by sa už v treťom kole mali predstaviť na domácom trávniku. V nedeľu 5. augusta o 19.00 hod. by mali privítať najväčšieho ašpiranta na ligový titul ŠK Slovan Bratislava. Stane sa tak v prípade zrušenia zákazu hromadných akcií, ktorý trvá v Michalovciach až do záveru júla.

V úvodnej pätnásťminútovke síce mali mierne viac z hry domáci, skóre ale otvoriť na jej konci mohli Michalovčania. Po rohovom kope Vaščák priťukol hlavou loptu Kavkovi, ktorý ale z ideálnej pozície mieril volejom nad Macejovu bránku. Michalovčania sa v ďalších minútach začali osmeľovať čoraz viac. Najskôr pohrozili zrazenou strelou Harutyunyana a potom Macej vyrazil presnú jedovku Jakuba Griča. Na druhej strane sa pri strele Ljubičiča zaskvel Matúš Kira. Pri následnej akcie si ale Michalovčania nepostrážili na hranici ofsajdu stojaceho kanoniera Baya a ten nechytateľne otvoril skóre duelu 1:0. V 31. minúte už bolo 2:0, keď Kristofer Vida odcentroval do pokutového územia a Bayo hlavou nedal Kirovi šancu. Parádnu päťminútovku  DAC zakončil Zsolt Kalmar, ktorý krásnou strelou upravil už na 3:0. Bayo mohol dokonať hetrik v 36. minúte Kira ale tentoraz dobre vybehol a nedovolil mu skórovať. V samom závere sa prezentoval aj hosťujúci útočník Sulley, jeho bomba však tesne minula domácu bránu.

Ghanský útočník v službách MFK Zemplín mohol skórovať aj v úvode druhého polčasu, potom, čo ho nastrelil domáci brankár Patrik Macej, lopta ale išla tesne vedľa. Druhý polčas už toľko vzruchu v šestnástkach nepriniesol. V 68. minúte sa neujala strela Matea Vidu, o šesť minút neskôr už ale jeho menovec Kristopher skóroval, keď sa vyhol ofsajd pasci a sám pred Kirom nezaváhal – 4:0. Vo zvyšných minútach sa zápas už iba dohrával. Zemplínčania predsa len skórovali, keď v 88. minúte potiahol loptu striedajúci Diarra a ďalší striedajúci hráč Kurminowski strelou od žrde upravil na konečných 1:4.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0)
Góly: 27. Bayo, 30. Bayo, 32. Kalmár, 72. K. Vida - 88. Kurminowski.
Žlté karty: 39. Ljubičič, 68. K. Vida - 25. Vaščák
Rozhodovali: Ochotnický - Marek Galo, Čajka.
Divákov: 6118.
FC DAC 1904: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák – Herc, Ljubičič (46. Koné), Kalmár – K. Vida, Bayo (75. Almasi), Pačinda (13. M. Vida).
MFK ZEMPLÍN: Kira – Rota, Kavka, Grič, Žofčák (46. M. Kolesár) – Bednár – Vaščák, Turík, P. Kolesár (59. Diarra), Harutyunyan – Sulley (78. Kurminowski).

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Bol to môj tretí zápas na lavičke DAC, zatiaľ to boli vždy špecifické vystúpenia. Aj teraz sme museli na začiatku striedať Pačindu, ktorý má problémy s chrbtom. Zatiaľ nevieme, či nastúpi vo štvrtok. Začali sme s rozostavením 4-3-3, potom sme prešli na 4-4-2. Odohrali sme výborný prvý polčas, v druhom sme boli trochu unavení, preto sme striedali Koneho a Almásiho. Musíme dobre zregenerovať a uvidíme, čo bude vo štvrtok v Minsku."
Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Pre nás to bol krutý výsledok. Súper bol efektívny, po troch strelách dal tri góly. Druhý polčas sme boli odovzdaní, nedostali sme sa do zakončenia. Sú mladí hráči, potrebujú takéto zápasy, aby boli úspešní. Máme sa v čom zlepšovať. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu."

Ostatné výsledky 2. kola: MŠK Žilina - FC Nitra 2:1 (1:1), FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0) ŠKF iClinic Sereď - FK Senica 2:1 (0:1) (hralo sa v Myjave), AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:4 (1:1) (hralo sa v Myjave), ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0).