MFK Zemplín po dobrom výkone nestačil na bratislavský Slovan

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase 3. kola najvyššej Fortuna ligy na domácej pôde s ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2). Ich jediný presný zásah zaznamenal v nadstavenom čase Martin Bednár. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie budúcu sobotu predstavia na pôde majstra FC Spartak Trnava. Ešte predtým ich v stredu 8. augusta čaká súboj druhého kola Slovnaft Cupu, ktorý odohrajú na ihrisku účastníka piatej ligy Stredné Slovensko Východ OŠK Bešenová. Doma ich uvidíme až v sobotu 18. augusta, kedy o 19.00 hod. privítajú Senicu.

Prvý domáci duel Michalovčanov v tejto sezóne prilákal peknú divácku návštevu, ktorá sa nenudila. V stretnutí totiž bolo viacero momentov, na ktoré sa dalo pozerať. V prvom dejstve mali viac aktivity na kopačkách hostia, v druhom domáci, ktorí ale svoju prevahu na vyrovnanie nevyužili. Zápas ovplyvnili dve chyby. Prvá michalovská pri úvodnom góle Hološka a druhá rozhodcovská, pri neodpískaní jasného pokutového kopu po faule na Vaščáka....

Ako vidno z našich záberov, kontakt rúk obrancu s Vaščákom je zrejmý...

Úvod zápasu tretieho kola Fortuna ligy vyšiel lepšie bratislavskému Slovanu. Ten síce nastúpil bez viacerých hráčov základnej zostavy (trénerovi Ševelovi chýbali hlavne ofenzívni lídri), no v úvodných minútach bol aktívnejší. Kira v michalovskej bráne si síce v piatej minúte poradil so strelou Savičeviča, ktorú vytlačil na rohový kop, no o minútu neskôr už nestačil po chybe michalovskej obrany na koncovku kanoniera Filipa Hološka. V ôsmej minúte sa predieral súperovou obranou domáci Vaščák, ktorý spadol po kontakte s Apauom, píštalka hlavného arbitra Hrčku ale ostala nemá. Slovanisti aj v ďalších minútach čakali na svoju šancu. Druhá prišla v 25. minúte, kedy sa po odrazenej lopte dostal do brejku van Haaren a chladnorvne s pomocou žrde upravil na 0:2. Michalovčanov mohol vrátiť do zápasu Carillo, jeho strela v 38. minúte ale skončila na žrdi.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Jej tempo diktovali domáci, ktorí sa ale nevedeli dostať do čistých šancí. Tie prišli až v záverečnej dvadsaťminútovke. Najskôr striedajúci Kurminowsaki hlavičkoval nepresne a potom prišli chvíle slovanistického brankára Dominika Greifa. Ten najskôr v 85. minúte vytlačil Sulleyovu gólovú hlavičku na rohový kop a o tri minúty neskôr vykopol na rohový kop ďalší pokus ghanského útočníka. Brankár Slovana si ale čisté konto neudržal. V nadstavenom čase ho oň pripravil krížnou strelou Martin Bendár, ktorého gól ale nič nezmenil na tom, že „belasí“ si odviezli z Michaloviec tri body a vrátili sa na čele tabuľky.

Výsledok 3. kolo Fortuna liga
MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ Bednár - 6. Hološko, 25. Van Haaren.
Žlté karty:  35. I. Žofčák, 75. J. Carrillo - 68. Savičevič.
Rozhodovali: Hrčka - Vorel, Žákech.
Divákov: 2226.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Kavka, Carillo, Vojtko - Bednár - Diarra, Žofčák (80. Harutyunyan), Turík (53. Kurminowski), Vaščák (87. P. Kolesár) - Sulley.
ŠK SLOVAN: Greif - Apau, Saláta, Božikov, Suchockij - Bajrič (86. D. Hrnčár) - Van Haaren (65. Laczko), V. Savičevič (73. Strelec) - Hološko, Cmiljanič, Dražič.

Ostatné výsledky 3. kola: FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0), ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 4:0 (1:0), MFK Ružomberok - MŠK Žilina 3:1 (1:1), AS Trenčín - ŠKF iClinic Sereď 5:1 (2:0), FC Nitra - DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (1:0)