files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Poslanci KSK schválili projekt Krajskej futbalovej ligy

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) schválilo v pondelok projekt a spôsob financovania novej Krajskej futbalovej ligy (KFL). Tá sa bude konať v mesiacoch január až marec 2019.

KFL - Zimný pohár predsedu KSK po dohode s KSK zorganizuje Východoslovenský futbalový zväz (VsFZ). "Dôsledok na rozpočet Košického samosprávneho kraja je plánovaný na rok 2019, kde presné vyčíslenie nákladov bude známe až po zaregistrovaní tímov a určení herného systému krajskej futbalovej ligy," informoval Úrad KSK. Podľa počtu prihlásených tímov bude zvolený model organizácie novej ligy – buď skupinový, alebo vyraďovací systém, prípadne kombinácia oboch systémov. Registrácia futbalových mužstiev potrvá do 31. októbra 2018. V rámci financovania zo strany KSK bude hradené odmeňovanie rozhodcov na úrovni 220 eur na jeden zápas a prenájom multifunkčných ihrísk, plánovaný v mestách Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Michalovce a Sátoraljaújhely. Suma prenájmu na jeden futbalový zápas sa pohybuje od 20 do 120 eur. Úrad KSK uviedol príklad, že v prípade účasti 192 futbalových mužstiev a modeli 193 odohraných zápasov by dôsledok pre rozpočet KSK mohol predstavovať sumu 63.725 eur.

V roku 2019 je plánovaná aj študentská liga KFL pre stredné školy na území kraja, a to vo forme okresných súťaží. Víťazi jednotlivých skupín sa stretnú na finálovom turnaji. Okresné súťaže sa budú hrať na multifunkčných ihriskách alebo v telocvičniach zapojených stredných škôl. Školy ako motivačnú odmenu dostanú od KSK sadu dresov a futbalové lopty. Aj v tomto prípade by išlo o položku v krajskom rozpočte pre budúci rok. Vytvorenie KFL patrilo k predvolebným prioritám súčasného predsedu KSK Rastislava Trnku. Futbalovým mužstvám má poskytnúť možnosti kvalitnej zimnej prípravy, časť projektu je zameraná na študentov stredných škôl.

TASRUverejnené: 27.08.2018 13:38:49 files/40di62oipgqfrb8f.JPG
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.