MFK Zemplín si priviezol zo Šale bod za remízu 1:1

Futbalisti Michaloviec neprehrali ani vo štvrtom tohtosezónnom vystúpení. V sobotu na ihrisku nevyspytateľnej Šale remizovali 1:1, keď sa im najprv zásluhou útočníka Kuncu podarilo dostať do vedenia, ale štvrťhodinu pred koncom po premenenej penalte domáceho Lancza sa body delili. Najbližšie sa MFK Zemplín predstaví doma v sobotu o 16.30 hod. proti nováčikovi SFM Senec.

MFK Zemplín v sobotu nastúpil s ďalšou novou tvárou, útočníkom MFK Košice Filipom Serečínom, ktorý prišiel do Michaloviec na hosťovanie do konca roka.

Domáci začali zostra a už v 2. minúte nastrelil Zajac po prieniku ľavú žrď a dorážku Laláka obetavo zneškodnil Pillár. O 5 minút neskôr gólovú hlavičku Mujkoša zblokovali na roh hostia a delovka Tomiša tesne minula ľavú spojnicu. Hostia prišli bodovať a nebezpečne kontrovali Serečinom, Kuncom a najmä Sninským, ale nový brankár Dusla Gála bol na mieste. V 31. min. mal po vtipnej hlavičke Straku tutovku na nohe Zajac, ale nastrelil vybiehajúceho Pillára. Po obrátke sa zopakovala situácia z úvodu, keď Obert po prieniku nastrelil gólmana hostí z malého vápna. Hostia sa snažili o rýchle kontry a po jednej z nich mladý Kunca vyzvŕtal dvojicu domácich hráčov a dostal Zemplín do vedenia. Chemici prestriedali, dostali súpera pod tlak a po zbytočnom faule Janeka na prenikajúceho Oberta sa skúsený Lancz z pokutového kopu nemýlil.

ŠAĽA - MICHALOVCE 1:1 (0:0)

Góly: 75. Lancz (z 11 m) - 61. Kunca. Rozhodca: Horváth, ŽK: T. Obert, M. Vyskoč, R. Straka - Ruskovský, Jevľanov, Vajda, Kunca, 458 divákov.

DUSLO: Gála - Jakubička, Sailer, Mujkoš, Devečka - Vyskoč (64. Matejov), Lalák, Straka, Tomiš (71. Lancz) - Zajac (73. Pilo), Obert.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - Janek, Vajda (83. Mižík), Sninský, Vanák - Ruskovský (62. Seman), Jevľanov, T. Opiela, Gamkrelidze (62. M. Brašeň) - Kunca, Serečín.

HLASY TRÉNEROV

Martin Babinec, tréner Šale: „Na súpera sme sa veľmi dobre pripravili a mali sme už v priebehu prvého polčasu vyhrávať rozdielom dvoch gólov, nakoľko príležitosti Zajaca a Mujkoša volali po góle. Po obrátke sme urobili chybu v zadných radoch, čo súper kruto trestal. Napriek tomu sme zaslúžene vyrovnali. Mali sme naplno bodovať...“

Vlastimil Petržela, tréner Michaloviec: „Do Šale sme išli s úmyslom zabodovať, čo sa nám aj podarilo, ale vzhľadom k priebehu stretnutia nie som spokojný. V prvom dejstve nám robili problémy rýchlonohí útočníci. Po góle, ktorý sme dali z rýchlej kontry, by malo mužstvo bojujúce o postup situáciu zvládnuť a duel dotiahnuť do úspešného konca.“

Zvyšné výsledky 3. kola: Trenčín - Púchov 4:0 (3:0), SFM Senec - Dolný Kubín 0:0, Moldava nad Bodvou - Rimavská Sobota 1:0 (0:0), Petržalka - Lučenec, Liptovský Mikuláš - Ružomberok B.

Tabuľka

Najbližší program: 5. kolo (sobota 14. 8. 2010 o 16.30 hod.): Michalovce - SFM Senec, 5. kolo (nedeľa 22. 8. 2010 o 10.30 hod.): Petržalka - Michalovce.