Iuventa po dvoch výhrach do druhého kola Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili aj v odvetnom zápase druhého kola Pohára EHF nad holandským šampiónom Otto Work Force/VOC Amsterdam, keď vo svojej domovskej Chemkostav aréne jej hráčky zvíťazili 30:26 a s celkovým skóre 67:50 postúpili do druhého kola európskeho pohára č.2. Iuventa Michalovce si v druhom kole Pohára EHF zahrá s dánskym Nykobing Falster Handbold. Prvý duel sa odohrá v termíne 13. - 14. október v Chemkostav aréne, odveta je na programe o týždeň neskôr v Dánsku.

Odvetný zápas prvého kola Pohára EHF priniesol opäť zaujímavú hádzanú. Zápas bol oproti sobote vyrovnanejší. Lepšie začala Iuventa, ktorá sa presadzovala po kontrách do otvorenej obrany. Po jednej z nich dávala v deviatej minúte Wollingerová na 6:2. Hráčky holandského majstra oproti sobote zagresívnili obranu, čo na mladé družstvo Iuventy platilo. V prvom polčase ale aj napriek tomu Michalovčanky diktovali tempo hry a natiahli svoj náskok až na polčasových sedem gólov (17:10).

V druhom dejstve už domáce také dominantné neboli. Mohla za to už spomenutá agresívnejšia hra Holanďanok, ako aj vedomie vysokého postupového náskoku. VOC Amsterdam tak v druhej tridsaťminútovke mohol skresávať z náskoku svojho súpera. V 40. minúte už bolo iba 18:15. Následne ale Iuventa kontrovala troma gólmi v rade, čím definitívne zlomila odpor holandského majstra. Keď osem minút pred koncom Trúnková zvyšovala na 27:19 bolo jasné, že Michalovčanky dovedú do víťazného konca aj odvetný zápas. Nakoniec zvíťazili 30:26 a v druhom kole Pohára EHF sa tak môžu tešiť na dánsku výzvu v podobe účastníka lanskej skupinovej fázy Ligy majstrov Nykobing Falster Handbold.

Iuventa Michalovce - Otto Work Force/VOC Amsterdam 30:26 (17:10)
Prvý zápas 37:24
Do 2. kola postúpila Iuventa Michalovce
Pok. hody: 6/4 - 4/1. Vylúčené: 4/3 . Rozhodovali: Kijauskaite a Zallene (obe Litva). Divákov: 700.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová - Kakaščíková 1, Pustá, Štefaníková, Kišíková 3, Trúnková 2, Habánková 3, Janičičová 2, Štefánová 1, Holubová, Holejová 3/1, Wollingerová 7/3, Bajčiová 1, Kompaniecová 3, Fiľková - Trehubová 4.
OTTO WORK FORCE: Calmez, Huiberts - Romer 2, van der Vliet 4, de Boer 1, van der Baan 3, Amsen 3, van Wetering 3, de Haze 7, Drent, Theron, Lunter 2, Sprengers 1, Zeldenthuis, van der Linden.

Uverejnené: 09.09.2018 20:19:21