Iuventa prišla o víťazstvo v Olomouci v záverečných sekundách

Hádzanárky Iuventy Michalovce remizovali v druhom kole spoločnej česko-slovenskej Mol ligy na ihrisku DHK Zora Olomouc 27:27, hoci po prvom polčase viedli 14:11. Zverenky trénera Petra Hatalčíka budú v ligovej súťaži v hre najbližšie dvakrát na domácej pôde. Najskôr v sobotu 22. septembra o 17.30 hod. privítajú v rámci tretieho kola MOL ligy DHC Sokol Poruba, no a po reprezentačnej pauze v sobotu 6. októbra nastúpia od 17.30 hod. proti lanskému víťazovi súťaže DHK Baník Most.

Zápas v lanskej sezóne dvoch popredných celkov spoločnej súťaže sa začal v rezkom tempe. Neubehli ani tri minúty a diváci už videli štyri góly, po dva na oboch stranách. Vyrovnaný stav bol aj v desiatej minúte, kedy domáca Salčáková zrovnala na 4:4 a taktiež aj o päť minút neskôr, kedy Kišíková vyrovnala na 7:7. DHK Zora ale na vyrovnávajúci gól odpovedal presnými zásahmi Jansovej so Salčákovou a tréner Iuventy Peter Hatalčík za stavu 7:9 siahol po prvýkrát v stretnutí po oddychovom čase. Hneď po ňom dvakrát gólovo udrela Veronika Habánková, ktorá sa opäť postarala o vyrovnaný stav (9:9). V 22. minúte sa po treťom góle Kišíkovej Iuventa po dlhšej dobre dostala do vedenia (10:11) a to už do konca polčasu z rúk nepustila. Kompaniecová zvýšila na 12:10, na čo lavička domáceho tímu reagovala oddychovým časom. Po ňom síce Gajdošíková znížila na 11:12, posledné slovo ale patrilo Iuvente, konkrétne Habánkovej s Trúnkovou, ktoré stanovili polčasové skóre na 11:14.

Nástup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácej Zore. Tá ihneď kontrovala Gajdošíkovou s Hurychovou, no a v 37. minúte sa o opätovné zrovnanie skóre postarala Martina Salčáková (16:16). Iuventa sa ale aj napriek tomu stále držala v tesnom vedení. V 41. minúte viedla po presnej strele Bajčiovej 20:18 a po góle Trúnkovej o dve minúty neskôr 22:20. Severová síce znížila na 21:22, Habánková s Trúnkovou ale desať minút pred koncom zabezpečili Iuvente trojgólové vedenie (21:24). Hurychová päť minút pred koncom vrátila Zoru do zápasu (23:24), na čo lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Následne Wollingerová prinavrátila Michalovčankám dvojgólové vedenie (25:23), to ale Iuventa neudržala. V predposlednej minúte síce viedla po góle Habánkovej stále o dva góly (26:24), Gajdošíková ale dvoma gólmi, druhým v posledných sekundách, zabezpečila domácej Zore cennú remízu 27:27.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 27:27 (11:14)
Pok. hody: 1/1 – 0. Vylúčené: 0 – 2. Rozhodovali: L. Frieser a Kavulič. Divákov: 500.
DHK ZORA: Haládiková, Rašková – Hurychová 8, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová 1, Sovová, Kašpárková, Salčáková 5, Krajčovičová, Severová 2, Salašová 1, Gajdošíková 9, Patrnčiaková 1/1, Chlandová.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Petkovičová – Kakaščíková, Štefaníková, Kišíková 3, Trúnková 3, Habánková 7, Janičičová 2, Štefánová, Wollingerová 5, Bajčiová 3, Kompaniecová 2, Fiľková-Trehubová 2.