Dukla rozdrvila Považskú Bystricu a ide na čelo tabuľky

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase štvrtého kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad HK 95 Považská Bystrica 8:2 a s plným počtom dvanástich bodov sa usídlili na prvom mieste v tabuľke. Dva góly zaznamenal ruský útočník Igor Safaraleyv, po jednom pridali Lukáš Hamráček, Ladislav Hopkovič, Radovan Cútt, Jakub Linet, Radoslav Mesaroš a Damián Novický. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie dvakrát predstavia na ľade súperov, zhodou okolností tímov na druhom a treťom mieste. V stredu hrajú v Skalici, v piatok v Martine.

Hostia pricestovali iba zhruba pol hodiny pred zápasom a do samotného duelu išli teda bez rozkorčuľovania na ľade. Aj preto domáci chceli čím skôr využiť túto výhodu, čo sa im v druhej minúte zásluhou Hamráčka aj podarilo – 1:0. Keď sa v jedenástej minúte presadil gólovo aj Hopkovič zdalo sa, že Dukla bude mať opäť ľahší domáci zápas. Opak bol však pravdou, keďže hlavne v druhej časti Michalovčania doplácali na viaceré vylúčenia. Radovan Cútt síce po teči Valečkovej streli zvýšil na 3:0, no v poslednej minúte druhej tretiny Ďurkech znížil na 1:3 a na začiatku tretej tretiny Koleda dokonca na 2:3. Michalovčania ale drámu nepripustili. Po druhom inkasovanom góle rozbehli svoj motor naplno a diváci si tak pohli vychutnať viaceré útočné akcie. A prichádzali aj góly. V 48. minúte Safaraleyev zvýšil na 4:2, v 50. minúte sa pridal Linet, o štyri minúty neskôr Mesároš, v 58. minúte Novický, no a skóre duelu na 8:2 uzavrel v poslednej minúte druhým gólom v zápase ruský útočník Igor Safaraleyev.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 8:2 (2:0, 1:1, 5:1)
Góly: 2. Hamráček (Baláž, Toma), 11. Hopkovič (Safaraleyev, Linet), 37. Cútt (Valečko, Linet) pres/1, 48. Safaraleyev (Gavrik) pres/1, 50. Linet (Róth), 54. Mesaroš (Pulščák), 58. Novický (Hopkovič), 60. Safaraleyev (Kolba, Mašlonka) - 40. Ďurkech pres/1, 42. Koleda (Rodionov, Augustín).
Vylúčení: 5:6, navyše Mašlonka (Michalovce) napadnutie zo zadu. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba - Wolf, Riš. Divákov: 800.
HK DUKLA INGEMA: Tkačik - Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Balko - Gavrik, Piatak, Mašlonka - Mesároš, Cútt, Pulščák - Róth, Linet, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Baláž.
HK 95: Klinčúch (50. - 54. Kompas) - Ďurkech, Trška, Savara, Niník, Leško, Augustín - Koleda, Ligas, J. Cíger, Rodionov, Zlocha, Špankovič, Kubala, Bednár, Dolinajec, Mokrohajský, Németh.

Uverejnené: 21.09.2018 20:45:53