Dukla s prvou prehrou, v Martine padla po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v piatom kole St. Nicolaus I. ligy prvú porážku, keď na ľade ambiciózneho nováčika MHK Martin prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch. Diváci v riadnom hracom čase videli iba dva góly. V siedmej minúte otvoril skóre domáci Pacalaj, o necelú minútu neskôr vyrovnal Daniel Hančák. O víťazstve MHK rozhodol v samostatných nájazdoch František Poliaček. Spolu s ním bol úspešný na domácej strane aj Paulíny, na strane hostí mieril presne iba Roman Tománek. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v najbližšom šiestom kole opäť predstavia vonku, tentokrát v Skalici. Doma ich uvidíme v pondelok 1. októbra, kedy o 17.30 hod. privítajú slovenskú dvadsiatku.

V šlágri piateho kola videla solídna divácka návšteva zaujímavý hokej, s viacerými šancami na oboch stranách. Lepší úvod mali domáci. Tí síce najskôr nepotrestali vylúčenie Bdžocha, no po jeho návrate na ľad trafil Pacalaj skackajúci puk, ktorý skončil za chrbtom Adama Trenčana. Michalovská odpoveď prišla rýchlo, už po necelej minúte. Po Gavrikovej prihrávke vyrovnal Daniel Hančák. V ďalších minútach sa obaja snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, proti ale boli obaja brankári. Michalovčania v druhej desaťminútovke ustáli vylúčenie Balka, domáci zase neinkasovali pri treste Langhammera. Prvá tretina tak skončila 1:1. Druhú tretinu Michalovčania začínali skrátenou presilovkou, šance Piataka a Valečka ale ostali nevyužité. To isté sa stalo aj pri strele Lineta, ktorá už prišla za rovnovážneho stavu. Rovnako Michalovčania pochodili aj pri vylúčení Pokrivčáka, domáce zase nepotrestali faul Hamráčka, hoci po strele Tabačka zvonila žŕdka brány. Aj keď šance boli na oboch stranách, vo zvyšných minútach druhej časti sa skóre nemenilo.

A to isté sa dialo aj v tretej časti hry. Vynikali obaja brankári, ktorí si poradili so všetkými akciami svojich súperov. O víťazovi tak riadny hrací čas nerozhodol. V predĺžení boli bližšie k výhre domáci, ktorí mali po Valečkovom faule šance presilovej hry. V nej bol najbližšie ku skórovaniu Tabaček, po jeho strele ale opäť iba zvonila michalovská žŕdka. Po tom, čo nerozhodlo ani päťminútové predĺženie, išlo sa do samostatných nájazdov. V nich v druhej sérii presne mieril domáci Paulíny, v tretej Poliaček aj Tománek, no a keďže ďalší strelci už nenašli recept na brankárov, extra bod ostal pod Turcom.

MHK Martin - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Góly: 7. Pacalaj (Burzík, Jurášek), roz. nájazd Poliaček - 8. Hančák (Gavrik).
Priebeh nájazdov: 1. séria: Safaraleyev nedal, Brezniak nedal. 2. séria: Gavrik nedal, Paulíny 1:0. 3. séria: Tománek 1:1, Poliaček 2:1. 4. séria: Linet nedal, Markovič nedal. 5. séria: Cútt nedal.
Vylúčení: 5:6, navyše Balko 10. minút (nešportové správanie). Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Hatala – Durmis, Holienka. Divákov:1657.
MHK: Gavalier - Tabaček, Themár, Pacalj, Burzík, Rusina, Oravec, Brveník, Lednický - Markovič, Langhammer, Rudzan - Poliaček, Jurášek, Brezniak - Zeliska, Dírer, Pokrivčák - Paulíny, Barto, Rechtorík.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Balko - Gavrik, Piatak, Mašlonka - Tománek, Cútt, Chalupa - Róth, Linet, Safaraleyev - Hamráček, Toma, Baláž.