Dukla zmietla Trnavu a je naďalej lídrom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase siedmeho kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad HK Gladiators Trnava 9:2 a bodovali tak aj v ôsmom súťažnom zápase tejto sezóny. Tri góly do siete Trnavy zaznamenal Jakub Linet, po jednom pridali Samuel Chalupa, Igor Safaraleyev, Radoslav Mesaroš, Tomáš Banovský, Marek Mašlonka a Mário Róth. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v najbližšom ôsmom kole predstavia v piatok v Spišskej Novej Vsi, následne v stredu 10. októbra absolvujú duel v Nových Zámkoch a sériu troch zápasov u súperov zakončia v piatok 12. októbra vo Zvolene, kde ich čaká konfrotnácia s  Prešovom. Doma ich uvidíme až v stredu 17. októbra, kedy o 17.30 hod. privítajú HC Osmos Bratislava.

Zhruba o pol piatej sa v neďalekých Lekároviec prehnalo tornádo, ktoré bralo strechy na domoch a o hodinu neskôr začalo tornádo účinkovať aj na michalovskom zimnom štadióne. Bolo to tentoraz „michalovské hokejové tornádu“, ktoré zmietlo v prvých dvoch tretinách trnavských gladiátorov. Poďme ale pekne po poriadku...

Michalovčania nastúpili zhurta. Už v úvodných sekundách viackrát Trnavčanom podkúrili. Tí na chvíľu odolávali, no v piatej minúte už ale bolo 1:0, keď Valečkovu strelu do siete tečoval Samuel Chalupa. Následne sa na chvíľu michalovský gólostroj zastavil, čo mohol využiť na vyrovnanie Martin Grell, ktorého ale vychytal Tomáš Tkačik. Svojou nepremenenou šancou trnavský útočník naštartoval michalovský gólostroj. V pätnástej minúte upravil na 2:0 Safaraleyev, ktorého nahodená strela skončila v sieti, v sedemnástej dal na 3:0 Mesaroš a skóre prvej časti uzavrel v záverečných sekundách Jakub Linet – 4:0. Michalovský gólostroj pokračoval aj v druhej časti. Hneď v jej úvode pridal piaty gól Tomáš Banovský. Potom prišli aj chvíle hostí. Po nedorozumení brankára Tkačika s obranou znížil vo vlastnom oslabení Ondrej Valo. To ale nič nezmenilo na to, že Dukla si naďalej išla po siedme tohtosezónne víťazstvo. V rozpätí niekoľkých sekúnd sa presadili Mašlonka s Linetom, v 37. minúte pridal gól aj Mário Róth, no a skóre na góly bohatej druhej časti uzavrel v posledných sekundách Jakub Linet, ktorý tým pečatil svoj hetrik. V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Hosťom sa zásluhou Valovho druhého gólu podarilo skorigovať, no nič to nezmenilo na michalovskom vysokom víťazstve.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Gladiators Trnava 9:2 (4:0, 5.1, 0:1)
Góly: 5. Chalupa (Bánovský, Valečko), 17. Safaraleyev, 17. Mesaroš (Hamráček, Toma), 20. Linet (Hopkovič, Novický), 21. Bánovský (Cútt, Chalupa), 29. Mašlonka (Gavrik, Piatak), 30. Linet (Safaraleyev, Pulščák), 37. Róth (Bdžoch, Linet), 40. Linet (Balko, Róth) – 25. Valo oslab/1, 58. Valo
Vylúčení: 0:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: M. Korba - Novotoný, Janiga. Divákov: 600.
HK DUKLA INGEMA: Tkačik - Bdžoch, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Balko, Mesaroš - Gavrik, Piatak, Mašlonka - Chalupa, Cútt, Banovský - Safaraleyev, Linet, Róth - Pulščák, Toma, Hamráček.
HK GLADIATORS: Košút - Schmidt, Šimek, Mihalko, Poláček, Burian, Klein, Housa, Šanko - Olša, Hrbáčik, Ševčík - Škokor, Valo, Hudec - Ftáčnik, Klema, Lukačovič - Grell, Lindeman, Mikeš.

Uverejnené: 03.10.2018 20:20:41