Dukla sa pohrala s „domácim“ Prešovom a vyhrala 10:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase desiateho kola St. Nicolaus I. ligy nad HC Prešov vysoko 10:2. Paradoxom je, že duel sa síce hral na michalovskom štadióne, domácim tímom bol ale v štatistikách Prešov. Za Duklu trikrát skóroval Tomáš Banovský, po jednom presnom zásahu pridali Jakub Linet, Erik Piatak, Daniel Hančák, Marek Mašlonka, František Pulščák, Lukáš Hamráček a Samuel Chalupa. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie opäť predstavia doma a to rovno dvakrát. V stredu 17. Októbra o 17.30 hod. privítajú HC Bratislava, no a v piatok 19. Októbra v rovnakom čase Dubnicu.

Aj keď sa duel desiateho kola hral na michalovskom štadióne, ako domáci tím boli vedení Prešovčania. Tí pricestovali tesne pred oficiálnym začiatkom, takže sa kvôli meškajúcemu „domácemu“ tímu začalo o dvadsať minút neskôr. Michalovčania sa od úvodu usadili v pásme súpera a ich prevaha bola korunovaná v šiestej minúte, keď sa presadil Tomáš Banovský. Keď ten istý hráč skóroval aj o päť minút neskôr, zdalo sa, že Dukla urobí so svojím súperom rýchly proces. „Desiati statoční“ Prešovčania sa ale zmobilizovali. V trinástej minúte využil chybu domácej defenzívy Hrabčák a keď sa ten istý hráč presadil aj v presilovej hre v 19. minúte, po prvej tretine bol stav vyrovnaný 2:2.

Michalovčania v úvode druhej časti ustáli presilovku súpera a potom sa všetkými silami do neho pustili. Do opätovného vedenia ich poslal v 28. minúte Jakub Linet, ktorý tečoval strelu Pulščáka. O dve minúty neskôr už bola 4:2, po tom čo Piatakov pokus zapadol za výborného chytajúceho Babika. Od tohto momentu bolo na ľade už iba jedno mužstvo a jedinou otázkou ostávalo konečné skóre. V treťotretinovej michalovskej exhibícii postupne skórovali Hančák, Mašlonka, Pulščák, Hamráček, Banovský a skóre na 10:2 uzavrel v poslednej minúte Samuel Chalupa.

HC Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 2:10 (2:2, 0:2, 0:6)
(Hralo sa v Michalovciach)
Góly: 13. Hrabčák (Lupták, Magdolen), 19. Hrabčák (Lupták, Magdolen) pres/1 - 6. Banovský (Chalupa, Cútt), 11. Banovský (Cútt, Chalupa), 28. Linet (Pulščák, Hopkovič), 31. Piatak (Gavrik), 42. Hančák (Chalupa), 44. Mašlonka (Kolba, Piatak) pres/1, 46. Pulščák (Novický, Hopkovič) pres/1, 47. Hamráček (Balko), 53. Banovský (Valečko), 60. Chalupa (Piatak, Kolba).
Vylúčení: 2:6, navyše Kolba (Michalovce) 10. minút napadnutie zo zadu. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba - Riš, Homola. Divákov: 1190.
HC: Babik (46. Marcinek) – Dubina, Španko, Kováč, Rudy – Magdolen, Hrabčák, Lupták – Miščík, Lamač, Shevchenko.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan (21. Tkačik) – Bdžoch, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko – Mašlonka, Piatak, Gavrik – Banovský, Cútt, Chalupa – Róth, Linet, Pulščák – Hamráček, Toma, Balko.

Uverejnené: 12.10.2018 21:00:03