Iuventa po prehre 22:29 v pohárovej Európe končí

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v odvetnom stretnutí druhého kola Pohára EHF na ihrisku dánskeho Nykobing Falster Handbold 22:29 a po domácej porážke 26:29 do tretieho kola Pohára EHF postúpil dánsky tím. Zverenky trénera Petra Hatalčíka teraz preladia na ligovú vlnu, kde ich budúci víkend čaká dvojzápas v Českej republike. V sobotu 27. októbra nastúpia v rámci siedmeho kola MOL ligy v Plzni a hneď na to v nedeľu absolvujú predohrávku desiateho kola v Písku.

Lepší vstup do odvetného duelu mal domáci Nykobing. Iuventa síce zásluhou Habánkovej dvakrát odpovedala na góly Emilly Westberg, no následne prišla štvorgólová šnúra dánskeho tímu, ktorý na začiatku ôsmej minúty viedol 6:2. Na tento stav reagovala lavička Iuventy oddychovým časom. Po ňom síce znižovala Kompaniecová, no bol to Nykobing, ktorý diktoval tempo hry. Dánky v ďalších minútach prvého dejstva zvyšovali svoj náskok. Sedem minút pred jeho koncom dala Jakobsenová už na 15:8, na čo tréner Michalovčaniek Peter Hatalčík reagoval ďalším oddychovým časom. Iuventa po ňom kontrovala dvoma gólmi v rade, no hneď následne dostala ďalší úder, ktorým bola prísna priama červená karta pre najskúsenejšiu hráčku v kádri Tatianu Fiľkovú – Trehubovú. Do konca polčasu oba tímy skórovali ešte raz, a tak sa prvá tridsaťminútovka skončila výsledkom 16:11.

Aj do druhého polčasu lepšie vstúpili domáce hráčky. Iuventa prvýkrát v tomto dejstve skórovala až v desiatej minúte zásluhou Trúnkovej. Dovtedy sa podarilo Nykobingu presadiť dvakrát. Dánsky tím tak viedol 18:12 a mal ešte k tomu aj trojgólový náskok z prvého zápasu. O jeho postupe do tretieho kola tak bolo prakticky rozhodnuté. V 44. minúte už Nykobing viedol rozdielom desiatych gólov (22:12). Iuventa síce odpovedala dvoma presnými zásahmi Habánkovej, Nykobing ale kontroval rovnakou mincou a za stavu 26:16 si v 51. minúte hosťujúca lavička zobrala aj tretí oddychový čas. Po ňom síce Iuventa skorigovala domáce vedenie na konečných 22:29, do tretieho kola európskeho pohára č.2 ale postúpil dánsky tím.

Nykobing Falster Handbold - Iuventa Michalovce 29:22 (16:11)
prvý zápas 29:26
Pok. hody: 2/2 - 3/3. Vylúčené: 5 - 3, ČK: 27. Fiľková - Trehubová (priama červená karta). Rozhodovali: Ben-Dan a Farrar (obaja Izrael). Divákov: 800.
FALSTER HANDBOLD: Hauge, Greve - Nielsen, E. Westberg 4, Sunami 3, J. Westberg 5/2, Jakobsen, Lagerquist 2, Ikehara 5, Pedersen 4, Olsen, Wallén 2, Housheer 4.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová - Mugošová 1, Kakaščíková, Štefaniková, Trúnková 4, Habánková 7/1, Janičičová, Štefanová, A. Holejová 1, Wollingerová 3/2, Bajčiová, Kompaniecová 5, Fiľková - Trehubová 1.