Hladké víťazstvo Iuventy v Plzni

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v siedmom kole MOL ligy na pôde HC Plzeň hladko 37:25 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka budú v hre aj v nedeľu, keď o 13.00 hod. nastúpia na predohrávku desiateho kola v Písku.

Po vyrovnanej úvodnej päťminútovke to Iuventa na pôde nováčika súťaže poriadne rozbalila. Následnou šnúrou troch gólov sa dostala do vedenia 5:2 a od úvodných sekúnd tak držala opraty zápasu vo svojich rukách. V dvanástej minúte po góle Kakaščíkovej bolo 10:4 o sedem minút neskôr dávala Kompaniecová už na rozdiel desiatich gólov (5:15). Domácim hráčkam sa postupne podarilo skorigovať skóre. V poslednej minúte prvého dejstva znížila Kepková na 14:21, posledné slovo v tomto dejstve ale patrilo Iuvente, konkrétne Kakaščíkovej, ktorá strelou prakticky od polovice ihriska prekvapila Macálovú v domácej bráne (14:22).

Ani v druhom polčase sa obraz hry nemenil. Iuventa si naďalej udržiavala viacgólový náskok a pevným krokom tak kráčala v ústrety piateho tohtosezónneho víťazstva. V 45. minúte sa po presnej strele Habánkovej opäť ujala desaťgólového vedenia (19:29) a dvojciferný rozdiel gólov ostal až do konca duelu. Iuventa nakoniec vyhrala 37:25 a český víkendový trip tak má z polovice úspešne za sebou.

HC Plzeň - Iuventa Michalovce 25:37 (14:22)
Pok. hody: 6/4 - 4/4. Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Pavlát a Točík. Divákov: 300.
HC: Mácalová, Šibrová – Kepková 7/1, Líbalová 1, Oravcová 5/1, Bušauerová 1, Krausová, Formanová, Mudrová 3, Franzová 1/1, L. Galušková 2/1, D. Galušková, Svobodová, Ferencová 3, Holečková 2.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 4, Kakaščíková 2, Štefaníková, Trúnková 2, Habánková 7, Štefanová 2, Holejová 4/1, Wollingerová 6/3, Bajčiová 2, Kompaniecová 2, Fiľková-Trehubovová 6, Pustá.