files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

KSK vyplatí mimoriadne odmeny zamestnancom, ktorí majú najnižšie mzdy

Ľudia pracujúci v zariadeniach sociálnych služieb spadajúcich pod zriaďovateľskú pôsobnosť Košického samosprávneho kraja (KSK), dostanú po prvýkrát mimoriadnu odmenu tisíc eur.

Zamestnanci sociálnych služieb, ktorí sú v priamom kontakte s klientmi, majú najnižšie platy zo všetkých odvetví na Slovensku. Mesačne poberajú minimálnu mzdu, ktorá je na úrovni 480 eur. Košický samosprávny kraj im v decembri tohto roka vyplatí mimoriadnu odmenu vo výške 1000 eur. Na tento účel zo svojho rozpočtu vyčlenil sumu 1,2 milióna eur. Tá bude vyplatená ľuďom pracujúcim v zariadeniach sociálnych služieb, ktoré spadajú pod zriaďovateľskú pôsobnosť KSK. „Náš kraj rozhýbavame aj pri poskytovaní sociálnych služieb.  Preto sme sa rozhodli odmeniť a k lepším výkonom motivovať zamestnancov, ktorí sú v dennom styku s ľuďmi, ktorí potrebujú našu pomoc. Ich práca je veľmi náročná a slabo platená. Vážime si ju. Aj preto sme sa rozhodli vyčleniť im v rozpočte peniaze na vyplatenie mimoriadnych odmien. Najviac, 90 percent vyčlenených peňazí, pôjde na účty ľudí, ktorí sú v priamom kontakte s klientmi. Zvyšok dostanú technicko-hospodárski pracovníci a manažment sociálnych  zariadení,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Dodal, že títo zamestnanci dostanú odmeny od zriaďovateľa po prvýkrát.

Vďaka vyplateniu odmien v zariadeniach spadajúcich pod zriaďovateľskú pôsobnosť KSK, dostanú v budúcom roku viac peňazí aj neverejní poskytovatelia sociálnych služieb. Župa im výšku finančného príspevku na prevádzku pre rok 2019 určuje podľa bežných výdavkov a príjmov, ktoré  zariadenia v jej zriaďovateľskej pôsobnosti evidovali v tomto roku. Odmeny, ktoré budú vyplatené ich zamestnancom teraz v decembri, tak zvýšia výdavky, z ktorých bude vypočítaný finančný príspevok na budúci rok. „O koľko viac financií dostanúv budúcom roku neverejní poskytovatelia sociálnych služieb vďaka výplate decembrových odmien zamestnancom spadajúcim pod našu zriaďovateľskú pôsobnosť, budeme vedieť vo februári. Zároveň hľadáme ďalšie možnosti, ako im finančne prilepšiť,“ uviedla Emília Revajová Bujňáková, poverená vedením Odboru sociálnych vecí Úradu KSK.Uverejnené: 14.12.2018 09:46:01 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.