files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kriminalisti zaistili viac ako 1000 litrov zakázaných chemikálií

Zakázané chemikálie z Ukrajiny našli minulý týždeň v priemyselnom areáli v Michalovciach kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Zaistili viac ako 1000 litrov pesticídov, herbicídov a insekticídov.

Ako v piatok informovala hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová, išlo o prípravky, ktoré na území Slovenska nemajú príslušnú autorizáciu a ich dovoz na územie SR je zakázaný. Nelegálne látky, ktoré by stačili na chemický postrek takmer 5000 hektárov rastlín a pôdy, chceli podľa jej ďalších slov pašeráci využiť na obchodné účely. "Časť z nich mali naloženú v aute so slovenským evidenčným číslom. Chceli ich predať slovenským poľnohospodárom, ktorí si takto obstarávajú lacnejšie prípravky na ochranu rastlín i za cenu poškodzovania životného prostredia," priblížila. V objekte, ktorý mala v prenájme spoločnosť zastúpená slovenským konateľom, našli kriminalisti insekticídy v kilových baleniach zn. Mospilan v celkovom množstve 130 kilogramov. Niektoré obsahovali ukrajinské etikety. "Všetko bolo uložené v umelohmotných prepravkách a papierových škatuliach pripravených na distribúciu," spomenula Skokanová. Ich predajom by pašeráci zarobili asi 150.000 eur. V priestoroch našli aj nelegálne cigarety v počte 3440 kusov. "V tomto prípade by finančný únik na dani predstavoval sumu 360 eur," vyčíslila.

Vyšetrovateľ finančnej správy začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin vo veci porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou. "Jedna zadržaná osoba ukrajinskej národnosti bola umiestnená do policajnej cely predbežného zadržania," uzavrela hovorkyňa.

TASRUverejnené: 21.12.2018 11:28:16 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/pjqn30z0ectb08f8.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.