Dukla zvládla derby, Prešov zdolala 4:2

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 32. kole St. Nicolaus I. ligy nad HC Prešov 4:2. Zápas sa mal pôvodne hrať vo Zvolene, kde hrá Prešov domáce zápasy, no po dohode klubov sa hral v Michalovciach. O góly michalovskej Dukly sa postarali nové posily Kurbatov s Dvurečenským, ďalšie dva góly pridali Cútt a Chalupa. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa doma predstavia aj v ďalšom stretnutí, keď v 33. kole privítajú v sobotu 29. decembra o 17.30 hod. HC Bratislava.

V zápase, ktorý sa mal hrať pôvodne vo Zvolene, no po dohode klubov sa uskutočnil v Michalovciach, hrali od začiatku prím „hostia“ z Michaloviec. Tí od úvodných sekúnd držali opraty zápasu vo svojich rukách a svoju prevahu pretavili v úvodný gól v desiatej minúte, kedy sa presadila nová posila Kurbatov. Odpoveď „domácich“ prišla o minútu neskôr. Po kombinácii tretej lajny sa v presilovke dostal k puku Halama a strelou ponad rameno Tkačika vyrovnal na 1:1. Michalovčania po inkasovanom góle pokračovali v aktivite a dočkali sa aj druhého presného zásahu. V osemnástej minúte sa presadila aj druhá ruská posila Dvurečenskij.

V druhej tretine sa ešte zvýšila aktivita michalovskej Dukly a tá ju pretavila v ďalšie dva góly. Úspešnými strelcami boli Cútt a Chalupa. V tretej tretine už taký súboj michalovských strelcov s brankárom Babíkom nepokračovali. Do hry sa dostávali aj hostia, ktorí korunovali svoju snahu druhým gólom. V 46. minúte potrestal hrubku michalovskej defenzívny Magdolen, ktorý už ale iba pečatil na konečných 2:4.

HC Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:2, 0:2, 1:0) - hralo sa v Michalovciach.
Góly: 10. Kurbatov (Piatak, Dvurečenskij), 18. Dvurečenskij (Piatak), 28. Cútt (Giľák, Banovský), 36. Chalupa (Korenko) – 11. Halama (Novotný, Magdolen) pres/1, 46. Magdolen (Novotný, Halama).
Vylúčení: 7:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba - Riš, Pribula. Divákov: 1380.
HC: Babik - Matejovie, Španko, Vojtček, Hajda, Dubina, Benko - Lupták, Tužinský, Marcinek - Chlepčok, Stena, Ševčenko - Novotný, Halama, Magdolen - Hrabčák, Lamač, Ljubimov.

HK DUKLA INGEMA: Tkačik - Kolba, Kurbatov, Valečko, Hančák, Novický, Hopkovič, Bdžoch, Korenko - Bojko, Piatak, Dvurečenskij - Banovský, Cútt, Giľák - Róth. Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.

Uverejnené: 27.12.2018 21:10:59