Dukla zdemolovala HC Bratislava, šesť gólov v réžii ruských strelcov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 33. kola St. Nicolaus I. ligy nad HC Bratislava hladko 9:2 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. O deväť gólov sa postaralo šesť strelcov. Traja - Nikita Dvurečenskij, Vladislav Bojko a Igor Safaralejev zaznamenali po dva góly, po jednom pridali Tomáš Banovský, Lukáš Hamráček a Erik Piatak. Pre zverencov trénera Miroslava Chudého bol duel s HC Bratislava posledným v roku 2018, rok 2019 odštartujú v sérii štvrtým domácim zápasom, keď v piatok 4. januára o 17.30 hod. privítajú Dubnicu.

Aj keď výsledné skóre hovorí jasne v prospech Michalovčanov, v samom úvode to na ich vysoké víťazstvo nevyzeralo. V prvých desiatich minútach malo totiž HC tri čisté gólové šance, v ktorých sa zaskvel Adam Trenčan. Ten najskôr zmaril samostatný únik Ondrisa, následne si poradil aj s nájazdom Klučiara a do tretice nekapituloval ani pri čistej šanci Lukáša Muchu. Michalovčania dostali v pätnástej minúte výhodu 104 sekundovej presilovky o dvoch hráčov a po 25 sekundách ju na úvodný gól pretavil Nikita Dvurečenskij, ktorému nabil spoza brány Erik Piatak. Z následnej presilovky piatich proti štyrom síce domáci nevyťažili nič, no patril im aj záver prvej časti. V poslednej minúte unikol Dvurečenskij, ktorého zastavila obrana hostí iba za cenu faulu a ruský útočník korunoval svoj dobrý výkon z trestného strieľania druhým gólom.

Ozajstné ofenzívne predstavenia ukázala Dukla v druhej časti. Jej hráči sa bavili hokejom a každá z formácii si vytvárala čisté gólové šance. V 25. minúte nabil Linet Banovskému, ktorý upravil na 3:0. Takýto stav ostal iba dvadsať sekúnd, keďže hneď po ňom sa po individuálnej akcii presadil Safaralejev. Festival gólových šancí pokračoval aj naďalej. V 28. minúte unikol vo vlastnom oslabení Bojko a rutinérsky nielenže zvýšil na 5:0, ale aj vyhnal Vlastimila Lakosila z bratislavskej brány. Jeho náhradník Mega mal hneď po niekoľkých sekundách robotu, no čisté konto na chvíľu ustál. Prišiel oň až v 34. minúte, kedy ho v presilovej hre prekonal Bojko a o niekoľko sekúnd na to aj Lukáš Hamráček.

Za stavu 7:0 sa v tretej tretine zápasu už len dohrával. Domáci dali nohu dole z plynu, čo spôsobilo, že sa do hry začali dostávať aj Bratislavčania. Tí ale v 49. minúte inkasovali po ôsmykrát, keď sa po spolupráci tretej lajny po druhýkrát v stretnutí gólovo uviedol Safaralejev. O dve minúty neskôr prekazil Adamovi Trenčanovi čisté konto gólom po jeho vyšachovaní Šalka. To ešte nebolo z gólového účtu zápasu všetko. V 55. minúte ešte skóroval Piatak, no a skóre duelu uzavrel v presilovej hre Smolka.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Bratislava 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)
Góly:
15. Dvurečenskij (Piatak, Bojko) pres/2, 20. Dvurečenskij trest. strieľanie, 25. Banovský (Valečko, Linet), 25. Safaralajev (Hopkovič, Valečko), 28. Bojko (Hančák) oslab/1, 34. Bojko (Piatak, Kolba) pres/1, 34. Hamráček (Toma), 49. Safafalejev (Róth, Linet), 55. Piatak (Giľák, Cútt) - 51. Šalka (Klučiar, Smolka), 58. Smolka (Kľučiar, Šalka) pres/1.
Vylúčení:
6:7. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: P. Korba - Pribula, Gavalier. Divákov: 1415.