MFK Zemplín prvýkrát prehral, v Petržalke neudržal vedenie

Futbalisti Michaloviec si v nedeľňajšom stretnutí šiesteho kola prvej ligy pripísali na konto prvú prehru v doterajšom priebehu súťaže, keď na ihrisku Petržalky prehrali 1:3. Do prestávky pritom viedli gólom Serečina 1:0, ale domáci enormným nasadením stihli rýchlo otočiť skóre a potom ešte pridať tretí poisťovací gól.

Ako prví sa pokúšali o zmenu skóre domáci, v 9. minúte po technickej strele Mikulca brankár Pillár vyrazil loptu do bezpečia. V 14. minúte sa objavil sám pred brankárom Jenčom michalovský Špilár, ale neuspel. V 16. minúte dostal Serečin vysokú krížnu loptu, zasekol si cez brániaceho stopéra domácich Šveca a strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre - 0:1. V 21. minúte mohol zvýšiť náskok Michaloviec Sninský, ale zblízka mieril nad. Z následného protiútoku mohli zase vyrovnať domáci, najprv Johancsik namieril do brvna a po faule naňho nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Augustín, ale brankár MFK Zemplín Pillár jeho strelu kryl! V ďalšom priebehu pokračovala hra vo vysokom tempe a striedali sa aj šance na oboch stranách, z pohľadu Michaloviec to bola tvrdá strela Jevľanova po polhodine hry a zakrátko aj tiahla strela Ruskovského. V oboch prípadoch bol brankár Jenčo na mieste. Hneď po prestávke však MFK Zemplín prišiel o vedenie. V 47. minúte si loptu zasekol a vyrovnal Luhový, ktorý cez prestávku nahradil Johancsika, a v 49. minúte strhol vedenie na domácu stranu strelou v páde chrbtom k bráne Szarka. Po tomto momente domáci ešte viac pridali, Sninský si dal takmer vlastný gól a po hlavičke Princa Oforiho skvele zachránil brankár Pillár. ‎V 67. minúte domáci Szarka unikol, na druhej strane našiel Augustína, jeho prvú strelu brankár Pillár vyrazil len pred seba a Augustin pohodlne do odkrytej na 3:1. Petržalka od tejto chvíle kontrolovala vedenie, ktoré napokon aj s prehľadom ubránila.

Góly: 47. Luhový, 49. Szarka, 67. Augustín - 16. Serečin. ŽK: Mikulič, Štefún, Augustín - Sninský, Serečin. Rozhodoval: Hrčka - 1040 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - Janek, Sninský, Hruška, Vanák - Ruskovský, Jevľanov (69. Jakubčo), T. Opiela, Serečin (75. E. Seman) - Kunca, Špilár (75. Mihok).

PETRŽALKA: Jenčo - Pončák, Prince Ofori, Švec, Stranianek - Mikulič, Štefún Augustín (81. Hečko), Schustrík (90. R. Jendrišek) - Johancsik (46. Luhový), Szarka.

Zvyšné výsledky 6. kola: Šaľa - Rimavská Sobota 0:2 (0:0), Trenčín - Dolný Kubín 2:1 (1:0), Púchov - Lučenec 1:4 (1:1), Moldava nad Bodvou - Liptovský Mikuláš 6:0 (2:0).

Poradie strelcov I. futbalovej ligy v sezóne 2010/2011 po stretnutiach 6. kola: 10 gólov: Dávid Depetris (Trenčín), 4 góly: Marek Svorada (Púchov), Tomáš Gavlák (Moldava nad Topľou), 3 góly: Fanendo Adi (Trenčín), Dušan Sninský (Michalovce), Milan Bezák (Liptovský Mikuláš), Andrej Kamendy, Tomáš Boháčik (obaja Lučenec), Radoslav Augustín (Petržalka), 2 góly: Tomáš Labun, Emil Lukáč (obaja Lučenec), Tomáš Chovanec (Ružomberok B), Dominik Kunca, Filip Serečin (obaja Michalovce), Marek Kandera, Miroslav Latiak (obaja Liptovský Mikuláš), Juraj Pilát (Púchov), Patrik Johancsik (Petržalka), Pavol Bella (Dolný Kubín), Jozef Pisár (Rimavská Sobota), Tomáš Pančík (Moldava nad Bodvou).

12.  SFM Senec       5     1     1   3    4:8      4

Nasledujúci program: 1. kolo Slovenského pohára (streda 25. 8. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Trebišov, 7. kolo prvá liga (sobota 28. 8. 2010 o 16.00 hod.): Michalovce - Trenčín.