Starší dorastenci Michaloviec doma podľahli Trnave + fotogaléria

Starší dorastenci MFK Zemplín prehrali aj tretie z doterajších štyroch stretnutí prvej dorasteneckej ligy. Po prehrách v Brezovej pod Bradlom a Žiline si tentoraz zaknihovali neúspech aj doma proti Trnave. Najbližšie sa už v utorok predstavia na ihrisku v Podbrezovej, doma ich diváci uvidia v nedeľu o 11.00 hod. proti Dukle Banská Bystrica.

Michalovskí dorastenci nastúpili proti Trnave už síce s reprezentantmi Bredom, Kovaľom i Dankom, ale bez akéhokoľvek útočníka, keďže Kunca a Špilár sú k dispozícii A-mužstvu a Forgáč bez príčiny chýbal. Práve to bol kameň úrazu ich výkonu proti Trnave, ktorej napokon podľahli 0:1.

MFK Zemplín herne za súperom nezaostával, ale vpredu nedokázal nič podstatné vymyslieť. Domáci ako-tak hrozili aspoň zo štandardných situácií, ale keďže ani tie nenachádzali adresátov, prišiel trest na opačnej strane. Hostia, ktorí poľahky útočili hlavne po svojej pravej strane, uskutočnili rýchly protiútok, po ktorom zblízka skóroval Richňák. Michalovce mali možnosť vyrovnať v poslednej minúte prvého polčasu, ale Sabo namieril z uhla iba do žrde. Ten istý hráč mal ešte väčšiu šancu pár minút po prestávke, ale po prihrávke Žida sám zoči-voči brankárovi nechal vyniknúť gólmana Trnavy. Hostia mohli svoje vedenie viackrát poistiť, ale MFK Zemplín podržal brankár Breda. Zúfalý michalovský nápor k ničomu neviedol, a tak si hostia zaslúžene odvizeli všetky tri body.

Michalovce - Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 33. Richňák. Pred 150 divákmi rozhodoval Leško.

MFK ZEMPLÍN: Breda - Podhorín, Urban, Mano, Ivanko (77. Hutaj) - Fedor (80. Pavlov), Danko, Kovaľ, Žido - Vasas (62. Jacko), Sabo.

Nasledujúci program: 5. kolo (utorok 24. 8. 2010 o 11.00 hod.): Podbrezová - Michalovce, 6. kolo (nedeľa 29. 8. 2010 o 11.00 hod.): Michalovce - Dukla Banská Bystrica, 7. kolo (streda 1. 9. 2010 o 14.00 hod.): Dunajská Streda - Michalovce.