Dukla si pochutila aj na skalickom trdelníku a je víťazom základnej časti

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 39. kola St. Nicolaus nad HK Skalica 5:2 a už sú istým víťazom základnej časti. Hetrikom do siete Záhorákov sa zaskvel Matej Giľák, po jednom góle pridali Jakub Linet a Igor Safaralejev. Zverenci trénera Miroslav Chudého sa najbližšie predstavia v piatok v Trnave, doma ich uvidíme v stredu 23. januára, kedy v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú Spišskú Novú Ves. Ešte predtým na nich v sobotu čaká Zápas hviezd, ktorý sa odohrá v Michalovciach.

Michalovčania privítali v druhom zápase po sebe celok ašpirujúci na špicu tabuľky. Finalista posledných dvoch ročníkov prvej ligy im kládol odpor akurát v prvej tretine, ktorá skončila bez gólov. Od druhej sa hralo podľa nôt Dukly, ktorá po výhre 5:2 nielenže natiahla svoju víťaznú sériu na jedenásť zápasov, ale je už istým víťazom základnej časti, keďže na prvom mieste má päť kôl pred jej koncom šestnásťbodový náskok...

Hokejisti Dukly museli na definitívne potvrdenie víťazstva v základnej časti buď zdolať doma Skalicu, alebo čakať na zakopnutie svojich súperov. Rozhodli sa pre prvú možnosť. Prvá tretina veľa vzruchu na oboch stranách nepriniesla. Skóre mohli otvoriť najskôr hostia, v presilovej hre ale mieril Tomáš Trnka len do hornej Trenčanovej žŕdky. Na druhej strane spálil stopercentnú možnosť Gavrik, ktorý zase trafil iba betóny dobre chytajúceho Romančíka. Rovnako do betónov Trenčana mieril tesne pred koncom prvej tretiny hosťujúci Dávid Jaša.

Domáci hokejisti to naplno rozbalili od druhej tretiny. Brankár Romančík síce odolal šanciam Kolbu, Chalupu, či Bnaovského, v 29. minúte bol ale pri presnej strele Giľáka bezmocný aj on. Michalovčanom vlial strelený gól ďalšie sily. Skalickým obranným pásmom sa prelieval jeden útok za druhým. Romančík odolal pri šanciach Chalupu a Safaralejeva, v 37. minúte ale inkasoval po druhýkrát, keď sa zo skrumáže presadil opäť Matej Giľák.

Záhoráci odštartovali na začiatku tretej tretiny cestu za kontaktným gólom. Pomohla im presilovka po faule Hamráčka. Adam Trenčan v nej zneškodnil obrovskú šancu Jašu, ale pri koncovke Morwaya, už po jej skončení, bol bezmocný aj on. Skaličania sa z kontaktného gólu neradovali dlho. Už o niekoľko desiatok sekúnd gólovo udrel Jakub Linet, ktorý tak dal definitívny pokoj na michalovské hokejky. Po štvrtom góle Safaralejeva bolo jasné, že Dukla dokráča k jedenástemu víťazstvu v rade a spečateniu triumfu v základnej časti. Skóre sa menilo v závere ešte na oboch stranách. Najskôr Pač znížil v presilovke na 2:4, posledné slovo ale patrilo Dukle, konkrétne Matejovi Giľákovi, ktorý v predposlednej minúte nielenže pečatil skóre duelu na 5:2, ale zavŕšil aj svoj hetrik.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK 36 Skalica 5:2 (0:0, 2:0, 3.1)
Góly: 29. Giľák (Korenko, Bojko), 37. Giľák (Gavrik, Bojko), 48. Linet (Safaralejev), 56. Safaralejev (Gavrik, Giľák) pres/1, 59. Giľák (Gavrik, Bojko) - 48. Mowrey (Okoličány), 58. Pač (Jurák, Mowrey) pres/1.
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba - Ordzovenský, Wolf. Divákov: 1107.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Kolba, Korenko, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Bdžoch - Mašlonka, Piatak, Dvurečenskij - Giľák, Bojko, Gavrik - Banovský, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa.
HK 36: Romančík - Škápik, Janík, Pač, Trávniček, Grman, Straka, Hílek - Vaškovič, Hujsa, Štumpf - Jurák, Mowrey, Okoličány - Kotzman, Jaša, Janáč - Kňažev, Dufek, Trnka.

Uverejnené: 16.01.2019 20:28:24