Michalovská Dukla s dvanástym víťazstvom v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 41. kola St. Nicolaus I. ligy nad HK Spišská Nová Ves 3:0 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na dvanásť zápasov. O góly v sieti o play-off bojujúcich Spišiakov sa postarali Samuel Chalupa, Igor Safaralejev a Lukáš Toma. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa na domácom ľade predstavia aj v ďalších dvoch dueloch, v ktorých privítajú Nové Zámky B (piatok o 17.30 hod.) a Prešov (nedeľa o 18.00 hod.). Základnú časť následne ukončia v utorok 29. januára na ľade HC Bratislava.

Prvá tretina tradičného prvoligového východoslovenského derby veľa gólových šancí nepriniesla. Aktívnejší bol predsa líder súťaže, strely Tomu a Bojka ale zastavili žŕdky spišskonovoveského brankára Suráka. V samom závere mohli naopak udrieť hostia, ktorí ale z 95 sekundovej presilovky o dvoch hráčov nevyťažili nič.

Michalovská Dukla išla od začiatku druhej časti v ústrety vedúceho gólu. Výborného Suráka z dobrých šancí neprekonali Giľák s Gavrikom, ktorý nezužitkoval brejk dvoch na jedného. Spišskonovoveský golman inkasoval až v 30. minúte, kedy sa zo skrumáže presadil Samuel Chalupa. Hneď na to mohol zvýšiť domáce vedenie z prečíslenia Hamráček, Surák ale svojich opäť podržal, v druhej tretine tak padol iba jeden gól.

Spišiaci prečkali aj tlak Dukly v úvode tretej tretiny. Pomohol im k tomu výborný Surák, ako aj ďalšia žŕdka, ktorú nastrelil Dvurečenskij. Zverenci trénera Kaňu čakali na svoju šancu a tá prišla v 48. minúte, kedy v čistej šanci fauloval Hopkovič Lukáša Nováka a hlavný arbiter Žák nekompromisne nariadil trestné strieľanie. To ale Trenčan útočníkovi HK bravúrne chytil. Tento moment nakopol Duklu ešte viac. Chalupa s Giľákom ešte druhý gól nepridali, v 53. minúte už ale Safaralejev rozvlnil súperovu sieť. Päť minút pred koncom lavička hostí zariskovala odvolaním brankára, power – play ale hosťom nevyšla, keď do prázdnej brány skóroval Lukáš Toma a upravil tak na konečných 3:0. Vedenie Dukly mohol v samom závere zvýšiť držiteľ striebornej prilby a navrátilec z dvojtýždňového hosťovania v Banskej Bystrice Mário Róth, trestné strieľanie mu ale Surák chytil.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 30. Chalupa (Hamráček, Piatak), 53. Safaralejev (Bojko), 58. Toma (Hamráček, Róth).
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.  Rozhodovali: Žák - Pribula, Janiga. Divákov: 920.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Kolba, Korenko, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko - Mašlonka, Piatak, Dvurečenskij - Giľák, Bojko, Gavrik - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Banovský.
HK: Surák - Zekucia, Vantroba, Gerasimov, Grebenjuk, Romaňák, Česánek,  Krmenčík - L. Olejník, Koky, Ondov - Kover, M. Nagy, Findura - Václav, L. Novák, Zwick - Mikula, M. Olejník, Polomský.

Uverejnené: 23.01.2019 20:21:30