Iuventa zdemolovala drupolčasovým uragánom Olomouc

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase trinásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad DHK Zora Olomouc hladko 30:23, natiahli svoju víťaznú šnúru na jedenásť duelov a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka teraz absolvujú dva súboje na ihriskách súperov, keď sa postupne predstavia v Porube a Moste. Doma ich uvidíme až v sobotu 16. februára, kedy o 17.30 hod. privítajú Veselí nad Moravou.

Pred televíznymi kamerami Areny Sport vstúpili do zápasu lepšie domáce hráčky. Tie viedli v šiestej minúte 5:2 a zdalo sa, že to pre nich môže byť jeden z ľahších duelov. Hlavne v prvej časti ale o sebe viackrát dali vedieť aj hráčky DHK Zora. Tie na trojgólové vedenie Iuventy odpovedali troma gólmi v rade a po presnej strele ich najlepšej strelkyne Patrnčiakovej bolo vyrovnané. Iuventa ale odpovedala takisto troma gólmi v rade a po góle Mugošovej viedla 8:5. Následne si lavička hostí zobrala oddychový čas, ktorý už ale rozbehnuté Michalovčanky zastaviť nedokázal. V bráne sa rozchytala Petkovičová, ktorej úspešné zákroky boli predzvesťou rýchlych kontier. Po jednej z nich Wollingerová zvyšovala na 11:7. Domáce hráčky aj naďalej zvyšovali svoje vedenie, ktoré do polčasu natiahli na päť gólov (14:9).

Zápas sa definitívne zlomil v úvode druhého polčasu. Ten vyšiel domácim parádne. Iuventa hneď v samom úvode skórovala trikrát v rade, na čo lavička Olomouca reagovala oddychovým časom. Po ňom síce Trumpešová znížila na 10:17, rozbehnuté domáce to už ale nezastavilo. Trúnková v 37. minúte dávala už na rozdiel desiatich gólov (20:10) a Kompaniecová o dve minúty neskôr dokonca na rozdiel dvanástich gólov (22:10). Následne domáce hráčky aj vinou viacerých nepremenných šancí stiahli nohu z plynu a dovolili tak Olomouca aspoň kozmeticky upraviť výsledok. V 51. minúte viedla Iuventa po góle Štefanovej ešte 29:18, Olomouc ale kontroval piatimi presnými zásahmi v rade, čím rapídne znížil michalovský náskok. Posledné slovo v zápase patrilo domácej Adriane Holejovej, ktorá z pokutového hodu upravila na konečných 30:23.

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 30:23 (14:9)
Pok. hody: 4/3 - 4/3. Vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 550.
IUVENTA: Petkovičová, Jablonská - Mugošová 2, Kakaščíková, Štefaniková 2, Kišiková, Trúnková 6, Habánková 1, Štefánová 2, A. Holejová 2/1, Wollingerová 5/2, Bajčiová 1, Kompaniecová 8, Fiľková - Trehubová 1.
DHK ZORA: Rašková, Polášková - Hurychová 5/2, Trumpešová 3, Jansová 2, Sovoá, Kašpáarková 1, Salčáková 1, Krajčovičová 2, Severová, Salašová 3, Gajdošíková 1, Řezničková, Patrnčiaková 4/1.

Uverejnené: 27.01.2019 21:57:59