Dukla v najrýchlejšom čase do semifinále, súper zatiaľ neznámy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili aj v treťom štvrťfinálovom zápase St. Nicolaus I. ligy, keď na ľade HK Spišská Nová Ves vyhrali vysoko 9:1 a postúpili tak do semifinále. Obhajca prvenstva a víťaz základnej časti tak do tretice postúpil so Spišiakmi zo štvrťfinálovej série v najkratšom možnom čase. Zverenci trénera Miroslava Chudého odštartujú semifinálovú sériu budúci pondelok 11. februára na vlastnom ľade. Ich súper bude známy po skončení všetkých štvrťfinálových sérii.

Michalovčania urobili so svojim súperom krátky proces a o postupe rozhodli prakticky už v prvej polovici zápasu. Na jeho začiatku prežili vylúčenie Piataka a následne potrestali faul Ondova. V presilovke presne mieril v trinástej minúte Mário Róth. Už o minútu neskôr sa gólovo presadil Mašlonka a v samom závere prvej tretiny zvýšil michalovské vedenie na 3:0 Gavrik. Aj druhú tretinu začali hostia náporom. Nevykoľajilo ich ani ďalšie oslabenia po faule Piataka, hneď po ňom zvýšil ich vedenie Jakub Linet. V 33. minúte vyhnal piatym gólom Giľák Suráka z brány. Jeho náhradník Hudáček hneď čelil nájazdu Hamráčka, inkasoval však až v 36. minúte, kedy ho prekonal Samuel Chalupa. Keď sa ten istý hráč presadil aj v úvode tretej tretiny, o postupujúcom bolo de facto rozhodnuté. Osmy gól Dukly pridal v 51. minúte Gavrik. Naprázdno nakoniec neodišli ani domáci, v dvojnásobnej presilovke zaznamenal ich čestný úspech Halász. To ešte nebolo všetko. V predposlednej minúte skóroval aj Bojko, ktorý pečatil skóre duelu na 9:1 a Dukla tak po troch výhrach postupuje do semifinále.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)
Konečný stav série 0:3.
Góly: 5
8. Halász (Novák) pres/2 – 14. Róth (Linet, Banovský) pres/1, 15. Mašlonka, 20. Gavrik (Bojko, Giľák), 31. Linet (Valečko, Róth), 34. Giľák (Gavrik), 36. Chalupa (Kolba, Hančák), 47. Chalupa (Hamráček, Valečko), 51. Gavrik, 59. Bojko (Hančák, Giľak).
Vylúčení:
1:4. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Kalina – Riš, Stanzel. Divákov: 387.