Iuventa sfúkla Veselí a má štrnáste tohtosezónne víťazstvo

Hádzanárky Iuventy Michalovce porazili v šlágri šestnásteho kola MOL ligy na domácej pôde SHK Veselí nad Moravou hladko 33:25 a znova sa tak vrátili na víťaznú vlnu. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa v najbližšom sedemnástom kole predstavia v nedeľu 24. februára na ihrisku posledného celku RMK HK Sokol Bánovce nad Bebravou, doma ich uvidíme v následnom dvojzápase, keď najskôr vo štvrtok 28. februára o 17.30 privítajú v predohrávanom zápase osemnásteho kola Plzeň a potom v nedeľu 3. marca v predohrávke predposledného 21. kola Písek.

V zápase šestnásteho kola, v ktorom líder tabuľky privítal tretí tím, malo ísť o šláger. Ten sa ale stal jasnou korisťou domácej Iuventy, ktorá s SHK urobila krátky proces. „Panenky“ začali prísnou osobkou kapitánky Wollingerovej, na čo si líder tabuľky chvíľu zvykal, potom to ale poriadne rozbalil. Prvýkrát sa Michalovčanky dostali do vedenia v piatej minúte po góle Kompaniecovej (3:2) a v ďalších minútach svoj náskok navyšoval. Po dvoch presných strelách Habánkovej bolo v deviatej minúte 5:3, o päť minút neskôr po dvoch góloch Mugošovej v rade 8:4. Štvorgólový náskok 10:6 si Iuventa držala aj o tri minúty neskôr, na čo tréner Veselí Ľuboš Hudák reagoval oddychovým časom. Ten ale jeho zverenky nenakopol, stal sa skôr opak. Michalovčanky totiž následnú oslabovku vyhrali 2:0 a po ďalších dvoch góloch Fiľkovej – Trehubovej s Wollingerovej vyhrávali v 20. minúte už 14:6. Svoj náskok naďalej zveľaďovali a narástol až na deväť gólov. Posledné slovo v prvom dejstve mala Veronika Habánková, ktorá upravila na 16:7.

V druhom polčase pokračovala Iuventa v naťahovaní svojho náskoku. Po piatich minútach sa po góle Habánkovej prvýkrát v zápase ujala desaťgólového vedenia (18:8). Tréner Hatalčík počas celého druhého dejstva dával príležitosť aj hráčkam z lavičky, no náskok jeho tímu naďalej narastal. V 45. minúte sa strelecky presadila aj ľaváčka Bibiana Štefaniková, ktorá upravila už na 28:15. Veselí sa ale ako tak oklepalo. Na jej gól kontrovalo štyrmi v rade a rázom bol rozdiel v skóre jednociferný (28:19). To už bola na palubovke takmer komplet lavička Iuventy. Adriana Holejová náskok po dvoch góloch v rade v 55. minúte opäť natiahla na desať (31:21), samotný záver ale patril „panenkám“, ktoré dokázali znížiť a v Michalovciach utrpeli vzhľadom na priebeh zápasu ešte milosrdnú prehru 25:33.

Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou 33:25 (16:7)
Pok. hody: 1/1 – 3/3. Vylúčené: 7 – 6. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 800.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 3, Kakščíková, Štefaniková 1, Kišiková, Trúnková 3, Habánková 7/1, Štefánová 1, A. Holejová 3, Wollingerová 4, Bajčiová 2, Kompaniecová 6, Fiľková – Trehubová 3.
SHK: Lekešová – Kučerová 6/2, Novotná 4, Lukšíková 1, Hřebejková, Divílková 1, Michanová 3/1, Pastorková 7, Veselková, Kubáčková, Boorová 3.

Uverejnené: 16.02.2019 20:21:24