Dukla zdolala Topoľčany 4:1 a je vo finále prvej ligy!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatom semifinálovom zápase St. Nicolaus I. ligy nad HC Topoľčany 4:1. Rovnakým výsledkom vyhrali v celej sérii a druhýkrát v rade tak postúpili do finále. Michalovčania začnú finálovú sériu, v ktorej ešte súpera nepoznajú, v pondelok 25. februára o 17.30 hod. na svojom ľade.

Topoľčanci vedomí si, že to môže byť ich posledný zápas v sezóne začali poriadne zostra. Michalovská Dukla sa nedala zahanbiť takisto, diváci sa tak od začiatku mali na čo pozerať. Aj keď sa hralo hore-dole, veľké šance si mužstvá v prvej tretine nevytvorili. Skóre sa podarilo otvoriť opäť Michalovčanom. Tí išli do vedenia v šestnástej minúte, keď Safaralejev našiel v presilovke Lineta a ten strelou švihom prekonal Juraja Hala 1:0. Diváci zamrzli krátko pred koncom, kedy sa s pukom až pred Trenčana dostal Filip Nemček, michalovský brankár ale bravúrnym zákrokom svoje družstvo podržal.

Na začiatku druhej tretiny prebrali opraty zápasu do svojich rúk domáci. Tí zatlačili Topoľčancov, ktorí rázom museli produkovať fauly. Pri hre štyroch proti štyrom sa v 25. minúte dostal k puku Vladyslav Bojko a podobne ako Linet strelou švihom prekonal Juraja Hala – 2:0. To ešte nebolo z michalovskej strany v tejto časti všetko. Gólovo sa totiž v presilovke presadil aj ďalší Rus v kádri Dukly Nikita Dvurečenskij. Hostia sa ale dostali do zápasu. V presilovke v závere druhej tretiny prekonal Trenčana Jozef Tomčák.

V tretej tretine tak stále bolo o čo hrať. Uvedomovali si to aj hostia, ktorí v úvode zatlačili Duklu do jej pásme. Adam Trenčan ale držal svojich spoluhráčov nad vodou. Tí z viacerých kontier odmietli pečatiť výsledok, za čo mohli pykať v samom závere. Hostia sa totiž pri presilovke tri minúty pred koncom odhodlali k power-play, Mário Róth ale tečom Hančákovej strely do prázdnej brány rozhodol o tom, že Dukla si vybojuje štvrté víťazstvo a postup do finále.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Stav série: 4:1.
Góly:
16. Linet (Safaralejev) pres/1, 25. Bojko, 25. Dvurečenskij (Bojko, Kolba) pres/1, 58. Róth (Hančák, Linet) oslab/1 - 34. Tomčák (Podstavek, Hřebíček) pres/1.
Vylúčení:
11:13, navyše Novický, Cútt obaja 10. minút vrazenie na mantinel - Tábi, Halo, Bečka. J. Kováčik všetci 10. minút nešportové správanie.  Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kalina, P. Korba - Homola, Riš. Divákov: 1931.