Bezgólová remíza MFK Zemplín s Nitrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase 20. kola Fortuna ligy na domácej pôde s FC Nitra 0:0 a mierne si tak skomplikovali účasť v nadstavbovej časti o titul. V prípade výhry už mohli oslavovať, no na definitívu si ešte budú musieť počkať. Zverenci trénera Antona Šoltisa do konca základnej časti ešte odohrajú dva zápasy. Budúcu sobotu 2. marca sa predstavia v Ružomberku a v sobotu 9. marca privítajú o 14.00 hod. Trenčín.

V mrazivom počasí sa hral futbal, ktorý divákov rozhodne nehrial. Hostia po prvýkrát pohrozili už po niekoľkých sekundách, keď Kiru natiahol Frederik Bilovský. Jeho strela ale bola na dlhší čas jedinou, ktorá zaujala. Až prišla 28. minúta, na výborný center Žofčáka z priameho kopu ale nik z jeho spoluhráčov nedosiahol. Aktívnejší Nitrania pohrozili priamym kopom, pri ktorom strelu Gatariča zastavil múr, na druhej strane lopta z kopačky Petra Kolesára skončila na brvne. A keď vzápätí z dobrej parkety mieril Casado vedľa, prvé dejstvo skončilo bez gólov.

Uzimení diváci čakali na gól aj v druhom polčase zbytočne. Obe družstvá opäť produkovali medzi šestnástkový futbal, ktorý diváka rozhodne nehrial. Po rýchlej kontre a centri Diarru hlavičkoval michalovský kapitán vedľa. Vzápätí Danko opečiatkoval žrď nitrianskej brány, následná hlavička Sulleya skončila v náručí Pindrocha. Po hodine hry mohli udrieť z ničoho nič hostia, Vestenický ale pohrdol vedúcim gólom, keď z dobrej pozície mieril iba do vybiehajúceho Kiru. Záverečné minúty patrili Michalovčanom. Tí ale neskórovali ani po Žofčákovom rohu, keď Kolesárovu strelu vykopol z bránkovej čiary Pindroch a následne Beskorovajnij minul opustenú bránku.

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0