Matúš Kira s najdlhšou sériou bez gólu z celej Fortuna ligy

Aj keď futbalisti MFK Zemplín Michalovce v sobotu v zápase 20. kola Fortuna ligy iba remizovali doma s Nitrou 0:0, ich brankár Matúš Kira sa vyšvihol na čelo štatistík celej najvyššej súťaže. Gól neinkasoval už 412 minút, čím predbehol doterajšieho lídra súťaže, golmana AS Trenčína Igora Šemrinca.

„Klamal by som, keby som sa netešil z tejto individuálnej štatistiky, ale radšej by som to vymenil za víťazstvo nad Nitrou. Pre brankára je každá nula veľmi dobrá a pridá mu na pohode. Dúfam, že celá defenzíva bude aj naďalej pokračovať v tejto práci,“ skonštatoval pre Denník Korzár na margo série bez gólu brankár MFK Zemplín Michalovce. My len dodajme, že aktuálne ťahá rodák z Kolonice svoju najdlhšiu sériu bez gólu v najvyššej súťaži. Doteraz mal rekord 313 minút, ktorý dosiahol v minulej sezóne.