Dukla zvíťazila v prvom finále 3:0 a v sérii vedie 1:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom finálovom zápase St. Nicolaus I. ligy nad HK Martin 3:0 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0 na zápasy. Dva góly do siete Martina strelil Lukáš Toma, jeden pridal Igor Safaralejev. Druhý finálový duel je na programe už zajtra, čiže v utorok 26. februára o 17.30 hod.

V prvom finále sa začalo z oboch strán opatrne. Ako prví mohli skórovať hostia, ktorí ale presilovku po Kolbovom vylúčení nezahrali najlepšie. Za to prišiel trest v siedmej minúte. Samuel Chalupa s pukom obkrúžil bránu, krásne našiel centra svojho útoku Lukáša Tomu a ten popod betóny Bernáta otvoril skóre duelu 1:0. Vyrovnať mohol Šimon, ktorého strela obtrela žŕdku, na druhej strane Giľákovú jedovku skryl do lapačky Bernát. V samom závere ešte obaja nevyužili presilovky, prvá tretina tak skončila tesným vedením michalovskej Dukly.

V druhej časti sa hra poriadne pritvrdila, aj vyrovnala. Skóre sa menilo opäť v siedmej minúte a opäť sa tešili domáci. Od modrej vypálil Bojko a odrazenú strelu popod padajúceho Bernáta poslal do siete Igor Safaralejev. Martinčania v tejto časti síce vyrovnali hru, gólové šance si ale nevypracovávali. Zvýšiť michalovské vedenie mohol Samuel Chalupa, Bernát ale krásnou rybičkou zabránil puku v smere do siete.

V tretej tretine začali lepšie hostia. Tí síce tlačili, no na Adama Trenčana v michalovskej bráne nevyzreli. V oslabení si parádne poradil s pokusom Poliačeka, vyriešil aj prečíslenie dvoch na jedného so strelou Jakuba Burzíka. Na druhej strane pohrdol rozhodujúcim gólom Giľák, ktorý v čistej šanci mieril iba do Bernáta. No a keď hostia na kontaktný gól nepretavili ani 57. sekundovú presilovku o dvoch hráčov, bolo o víťazovi prvého finále rozhodnuté. Tretiu poistku v michalovské víťazstvo ešte v poslednej minúte pridal Lukáš Toma.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Stav série: 1:0.
Góly: 7. Toma (Chalupa), 27. Safaralejev (Bojko, Piatak), 60. Toma (Chalupa, Hamráček) pres/1.
Vylúčení: 6:7, navyše Dvurečenskij (Michalovce) 10. minút vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, P. Korba - Šoltés, Wolf. Divákov: 3025.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Košecký, Kolba, Novický, Hančák, Valečko, Bdžoch, Korenko - Bojko, Piatak, Dvurečenskij - Mašlonka, Cútt, Giľák - Róth, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Banovský
HK: Bernát - Dvořák, Pacalaj, Themár, Šimon, F. Oravec, Rusina, Burzík, Rudzan - Jurášek, Langhammer, Markovič - Pokrivčák, Barto, Poliaček - Dírer, Urbánek, Zeliska - Brveník, Rešetár, Paulíny.

Uverejnené: 25.02.2019 20:32:50