Iuventa po Plzni zdemolovala aj Písek

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávanom stretnutí predposledného 21. kola MOL ligy na domácej pôde nad TJ Sokol Písek hladko 39:22 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke, na ktorom majú náskok pred druhým Mostom päť bodov. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa najbližšie predstavia budúcu nedeľu 10. marca v Prahe proti Slavii.

Michalovčanky nastúpila v domácej Chemkostav aréne v priebehu troch dní proti druhému tímu zo spodu tabuľky a opäť potvrdili svoju dominanciu. Od úvodných sekúnd sa totiž zahryzli do súpera, ktorému súkali jeden gól za druhým. Po presnej strele Habánkovej na 6:1 si v siedmej minúte brala lavička Písku prvý oddychový čas. Ten ale nezabral, pretože Iuventa aj napriek tomu, že v prvej dsaťminútovke zahodila päť čistých šancí, viedla na konci jedenástej minúty po dvoch góloch Trúnkovej v rade 10:2. V 23. minúte bol po presnej strele Habánkovej rozdiel v skóre už desaťgólový (16:6). O tri minút neskôr dala Fiľková – Trehubová na 19:7. Písek síce kontroval troma gólmi v rade, záver prvého dejstva ale patril domácim, ktoré dvoma gólmi natiahli polčasové vedenie na 21:10.

Iuventa vyšiel parádne aj štart do druhého dejstva, keď po troch góloch v rade viedla 24:10. V 40. minúte zvyšovala Wollingerová už na 30:13. Následne sa hostkám podarilo znížiť. V 47. minúte bolo 32:18. Hneď na to ale Mugošová naštartovala päťgólovú šnúru lídra tabuľky, ktorý po presnej strele Fiľkovej – Trehubovej vyhrával v 54. minúte 36:18. Iuventa nakoniec zvíťazila 39:22 a upevnila si tak prvé miesto v tabuľke.

Iuventa Michalovce – TJ Sokol Písek 39:22 (21:10)
Pok. hody: 5/3 – 5/4. Vylúčené: 2 – 3. Rozhodovali: Majstrík a Manek. Divákov: 500.
IUVENTA: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 7, Kakaščíková, Štefaniková, Kišiková, Trúnková 4, Habánková 11/3, Štefánová 1, A. Holejová 2, Wollingerová 1, Bajčiová 2, Kompaniecová 3, Fiľková – Trehubová 8.
TJ SOKOL: Kržková, Preslová – Cyprysová, Kubišová 6/2, Michková, Hauserová, Merglová, Kvášová 5, Součková 4, Novotná, Šetelíková, Ereksen 2/2, Benešová, Pešková 1.

Uverejnené: 03.03.2019 18:28:18