files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Košický kraj pokračuje v opravách ciest

Košický samosprávny kraj (KSK) vlastní takmer 2-tisíc kilometrov ciest, z toho v zlom technickom stave je takmer tretina z nich.

„V minulom roku sa nám podarilo opraviť viac ako 70 kilometrov ciest vo všetkých okresoch kraja, čo je trikrát viac, ako rok predtým,“ informoval predseda KSK Rastislav Trnka.  S opravami výtlkov už Správa ciest KSK začala. Rozsiahlejšie opravy a rekonštrukcie budú realizovať od druhej polovice marca. „Z úveru z Európskej investičnej banky chceme zrekonštruovať 3 mosty a viac ako 40 kilometrov ciest za takmer 21 miliónov eur. Finančne najnákladnejšou bude rekonštrukcia povodňami poškodených ciest v okrese Košice-okolie v celkovej dĺžke takmer 22 kilometrov,“ uviedol Trnka. Ide o cesty medzi Kysakom a Malou Lodinou, Kostoľanmi nad Hornádom, Družstevnou pri Hornáde, Trebejovom a Obišovcami za viac než 2 milióny eur. „Okrem toho dostanú nový šat okrem iných úsekov aj cesty medzi obcami Boliarov-Bačkovík, v intraviláne Spišskej Novej Vsi, spojka do Letanoviec, cesta medzi Bajanmi a Lekárovcami, medzi Malým Ruskovom a Plechoticami, Zemplínskym Jastrabím a Cejkovom ako aj v obci Drnavaa spojka do Čučmy,“ uviedol riaditeľ Správy ciest KSK Jozef Rauch.


Z vlastných zdrojov vyčlenil kraj viac než 12 miliónov eur. Z nich chce väčšinu investovať do rekonštrukcie mostov. Opravy sa dočká napríklad most cez rieku Laborec pri Michalovciach aj pri Vojanoch, most cez rieku Slaná v Brzotíne, aj most cez rieku Hnilec pri Gelnici. „S rekonštrukciami viacerých mostov sme začali už v minulom roku, dokončiť by sme ich chceli hneď, ako to počasie dovolí. Ide napríklad o most cez Olšavu za Olšovanmi, most za Veľkými Raškovcami, či most cez rieku Ondava pri Sirníku,“ doplnil riaditeľ. Šesť ciest chce kraj opraviť z eurofondov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. V tomto roku chce zrealizovať opravu cesty od obce Spišské Vlachy po Spišskú Novú Ves, ďalšie úseky by mali byť dokončené až o rok. Už vlani začal kraj opravovať cesty technológiou tzv. studeného asfaltovania, ktorá je o 40 % lacnejšia, ako klasická asfaltová zmes. V tomto roku chce na opravy využiť aj tzv. mikrokoberec, ktorý je tiež o tretinu lacnejší. „Tieto technológie majú porovnateľnú kvalitu, ako štandardné asfaltovanie. Využívajú sa najmä v extravilánoch a rovinatýchterénoch. Vďaka úspore financií vieme opraviť väčšie množstvo ciest,“ uzavrel Rauch.

Tlačová správa (foto: ksk)Uverejnené: 07.03.2019 13:18:03 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/u4rvj6gviftenr2y.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.