Dukla neudržala vedenie a v Žiline opäť prehrala

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali aj v druhom zápase baráže o najvyššiu Tipsport ligu, keď tentoraz Žiline na jej ľade podľahli 1:4. Skóre duelu síce otvoril Tomáš Valečko, Žilinčania ale odpovedali štyrmi gólmi a zariadili tak svoje druhé víťazstvo v sérii. Tá sa teraz sťahuje do Michaloviec, kde sa v sobotu 16. a v nedeľu 17. marca (začiatky zhodne od 17.30 hod.) uskutoční jej tretí a štvrtý duel.

Druhý barážový zápas začali domáci hokejisti pokropení utorkovým víťazstvom lepšie. Brankár Trenčan bol v prvej desaťminútovke viackrát v pohotovosti, zakaždým ale odolal. Najväčšie šance si vypracovali v štvrtej minúte Rehák s Turianom a v desiatej Podešva s Beránkom. Michalovská Dukla odolala a vzápätí udrela, keď v trinástej minúte Valečko prekonal brankára Fučíka – 0:1. Domáci zrazu nevedeli kam skôr skočiť, Zemplínčania ale druhý gól nepridali a v závere prvej tretiny za to aj pykali, keď v presilovke prekonal Trenčana Podešva.

V druhej tretine sa útočný hokej z oboch strán. Najskôr pokúšali šťastie Michalovčania Valečkom aj Róthom, na druhej strane mieril z ideálnej pozície iba do Trenčana Beránek. V 26. minúte opäť tvrdo pálil Valečko, Fučík jeho strelu vyrazil do ochrannej siete. Na druhej strane si Trenčan poradil s pokusmi Bagína aj koncovkou Rudolfa Hunu. V samom závere druhej časti mohli Michalovčania strhnúť vedenie na svoju stranu, presilovku po faule Dubeňa však na gól nepretavili.

V tretej tretine sa už hralo kto z koho. Hneď v samom úvode mohla dvakrát skórovať Dukla. Najskôr si na Fučíkovu vylámal zuby Linet a po ňom nepresne mieril Mašlonka. Za nepremenené šance prišiel trest v 44. minúte, kedy Žilinčania rozobrali michalovskú obranu a ich kapitán Rudolf Huna ich poslal do vedenia. Hneď na to dostali Michalovčania šancu na vyrovnanie, vylúčenie Jakuba Ručkaya ale nepotrestali, hneď po jej skončení putoval na trestnú lavicu Bdžoch. V presilovke „vlkov“ nešetrne zasiahol Košecký Rudolfa Hunu, za čo dostal trest päť minút plus dokonca zápasu. Presilovku o dvoch hráčov, ale aj následne prevahu o jedného domáci nepretavili v tretí gól, za čo mohli pykať pri následnom oslabení Jenčíka, no Dukla opäť presilovka nezahrala najlepšie. V samom závere prišli ešte dva góly na strane domácich. Najskôr Trenčana prekonal Húževka a potom pri power-play skóroval aj Jankovič. Žilinčania tak ubránili domáce hradby a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Stav série: 2:0.
Góly: 20. Podešva (Bagin) pres/, 44. Rudolf Huna (J. Ručkay, Matejka), 57. Húževka, 59. Jankovič (Podešva) - 13. Valečko (Róth).
Vylúčení: 4:2, navyše Košecký (Michalovce) 5+DKZ za podrazenie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Adamec - Valo, Frimmel. Divákov: 1059.
MSHK DOXXBET: Fučík - Kučný, Matejka, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, M. Hudec, Turian - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Milý, J. Ručkay, Bárta - Beránek, Podešva, Hvila - Dominik Rehák, Surovka, F. Ondruš
HK MLÁDEŽ: Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Gavrik - Mašlonka, Piatak, M. Giľák - Róth, Linet, Safaralejev - Bojko, Cútt, Dvurečenskij - Hamráček, Toma, Chalupa - Mesaroš.