files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Folklórny súbor Zemplín v Rumunsku

 

Folklórny súbor Zemplín počas svojej 50 ročnej existencie už navštívil desiatky  krajín na celom svete a vystúpil na rôznych festivaloch. Tohto leta zavítal súbor aj do Rumunska, kde výborne reprezentoval náš folklór, a tým aj celé Slovensko.

FS Zemplín sa v týchto dňoch vrátil z Rumunska, kde sa mu darilo nad očakávania. Od 11. do 17. augusta sa jeho členovia zúčastnili na 5. ročníku medzinárodného festivalu v Rumunsku, ktorý niesol názov International Folklore Festival  "Doina Covurluiului". Celý festival prebiehal v meste Galati. Zaujímavosťou je, že vôbec po prvýkrát sa na tomto festivale zúčastnil aj súbor zo Slovenska a hneď s veľkým úspechom.

 

Spolu so Slovenskom sa tam predstavili kolektívy z Turecka, Moldavska, Macedónska a Ukrajiny.  Súťažili s hodinovými programami  o čo najlepšie umiestnenie  na víťazných pozíciách. Spestrením programu festivalu bolo každodenné vystúpenie domácich rumunských folklórnych súborov.

FS Zemplín z Michaloviec  s  jeho členmi  v rámci súťaže obsadil nádherné 1. miesto, o ktoré sa podelil so súborom z Moldavska. Laureátom festivalu sa stal súbor z Ukrajiny. FS Zemplín svojimi úspechomi už tradične robí dobré meno Michalovciam a zemplínskemu folklóru nielen u nás doma na Slovensku, ale aj v zahraničí.  

                        Veronika Kmecová, Foto: archív FS ZemplínUverejnené: 27.08.2010 12:39:21 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.