Po sľubnom úvode katastrofálny koniec. Michalovce - Trenčín 1:5

Krutá trenčianska lekcia i prehra

Futbalisti Michaloviec podľahli v šlágri 7. kola I. futbalovej ligy zahanbujúco Trenčínu 1:5. Aj napriek počiatočnej prevahe a vyrovnanej hre nestačili na lídra tabuľky. Čestný úspech zaznamenal Kunca až v nadstavenom čase.

Pred poriadne zahustenými tribúnami mohla zavládnuť radosť už po pár desiatkach sekúnd, k lopte sa dostal na pravej strane Ruskovský a jeho bomba skončila na žrdi trenčianskej brány! Ďalší strelecký pokus zaznamenal v 19. minúte mladučký Kunca, ale pálil nad. Rovnako nepresný bol aj po polhodine hry Ukrajinec Jevľanov. V rovnakej minúte po rohovom kope Serečina a hlavičke Sninského zazvonilo brvno trenčianskej brány! Hostia prvýkrát ohrozili bránu domácich v 36. minúte, Holúbek našiel pred pokutovým územím voľného Horvátha, ktorý tvrdou strelou poslal hostí do vedenia. O minútu jasne fauloval trenčiansky Čögley domáceho Jevľanova v pokutovom území, ale píšťalka rozhodcu Straku ostala nemá... V 42. minúte vyrobil brankár Michaloviec Pillár neuveriteľný kiks, centrovaná lopta mu vypadla pred číhajúceho Depetrisa, ktorý zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov. Hostia pokračovali v dobrej hre aj po prestávke, v 52. minúte Holubek našiel centrom z ľavej strany Adiho Fanenda, ktorý s pomocou Sninského tela zvýšil už na rozdiel triedy - 0:3! To však nebolo všetko, pretože v 64. minúte opäť Holúbek poslal loptu pred bránu domácich a dôrazný Adi Fanendo zvýšil už na 0:4! Ani toto neznamenalo koniec trenčianskemu koncertu, pretože v 80. minúte prenikol striedajúci Štefánik deravým stredom domácej obrany a popri brankárovi zvýšil už na 0:5! Česť domácich zachránil v 90. minúte dôrazný Dominik Kunca, ktorý po obídení brankára Volešáka ľavačkou upravil na konečných 0:1.

MICHALOVCE - TRENČÍN 1:5 (0:2)

GÓLY: 90. Kunca - 52. a 64. Adi Fanendo, 35. V. Horváth, 42. Depetris, 80. Štefánik. ŽK: Baez, Kleščík, Depetris (všetci Trenčín). ROZHODCA: Straka - 1456 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Janek, Vajda, Sninský, Vanák - Ruskovský, T. Opiela, Jevľanov (75. Jakubčo), Serečin (75. E. Seman) - Kunca, Špilár (59. Gamkrelidze). Tréner: V. Petržela.

AS: Volešák - Čögley, Ševela, Kleščík, Valla - Gergel (78. Hlohovský), Baez (87. Štefánik), V. Horváth, Holúbek - Depetris, Adi Fanendo (89. Mazan). Tréner: A. Guľa.

Ostatné výsledky 7. kola: Lučenec - Púchov 1:0 (1:0), Dolný Kubín - Púchov 4:1 (0:0), Rimavská Sobota - Senec 1:0 (1:0), Liptovský Mikuláš - Šaľa 2:0 (0:0).

Najbližší program: 8. kolo (sobota 11. 9. 2010 o 15.30 hod.): Púchov - Michalovce, 9. kolo (sobota 18. 9. 2010 o 15.00 hod.): Michalovce - Lučenec.

Uverejnené: 28.08.2010 20:12:38