files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Stráňansky most bude uzavretý

Mesto Michalovce upozorňuje obyvateľov a návštevníkov mesta na uzávierku mosta cez rieku Laborec na Ulici partizánskej. Dôvodom uzávery je osadenie novej lávky cez rieku. Uzávierka mosta bude v platnosti od piatku 29.3.2019 od 17.00 hod. do soboty 30.3.2019 do 22.00 hod. Najprv v piatok dôjde k dovozu dielov ak ich montáži na mieste realizácie. V sobotu má prebehnúť osadenie na miesto pôvodnej lávky pomocou žeriavov.

Práce na rekonštrukcii lávky začali v novembri 2018. Začiatkom decembra bola lávka zdemontovaná. Dôvodom výmeny lávky boli nedostatočné šírkové  pomery pre jej využitie ako peší ťah pre chodcov a zároveň cyklistov smerom k sídlisku, lokalite individuálnej bytovej výstavby pri Bielej hore ale aj na Zemplínsku šíravu.  Zhotoviteľom je na základe výsledkov verejného obstarávania firma CSM-STAV s.r.o. Michalovce. Lávka je súčasťou realizovanej stavby projektu Cyklistická trasa CMZ - Biela hora, z operačného programu Integrovaný regionálny operačný program. Cyklotrasa bude prepájať Sídlisko Stráňany a IBV Stráňany k už existujúcim cyklotrasám v centrálnej mestskej zóne a trasu vedúcu cez Sídlisko Východ smerujúcu k priemyselným parkom mesta. Obyvatelia Sídliska Stráňany sa cyklotrasou dostanú cez pešiu zónu k dopravnému uzlu na železničnej a autobusovej stanici. Prvá etapa výstavby cyklotrasy predstavuje výmenu existujúcej lávky cez rieku Laborec, druhá etapa predstavuje pokračovanie cyklotrasy po existujúcej komunikácii a po Ulici partizánskej, kde už je vytvorené vodorovné a zvislé dopravné značenie. Tretiu etapu cyklotrasy tvorí vybudovaný nový cyklochodník. Celková dĺžka novej cyklotrasy je 2 002,6 m.  

Nákres riadenia dopravy počas uzávierky

Tlačová správa (foto: Michalovské správy)Uverejnené: 28.03.2019 12:39:55 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.