Ďalšie presvedčivé víťazstvo Iuventy, v sérii vedie 2:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili aj v druhom semifinálovom zápase národného play-off nad HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou hladko 46:22 a v sérii tak vedú 2:0. Tretí semifinálový duel sa odohrá budúcu sobotu v Bánovciach, kde by sa v nedeľu hral aj prípadný štvrtý zápas.

Aj druhý semifinálový duel sa hral podľa nôt favorizovanej Iuventy. Tá nepripustila žiadne prekvapenie a od začiatku na palubovke dominovala. V desiatej minúte dávala Habánková na 6:2. Keď sa vzápätí z rýchlej kontry presadila Habánková opäť, lavička hostí si zobrala oddychový čas. Ten ale Bánovciam nepomohol zastaviť rozlet Iuventy. Tá totiž po góloch Mugošovej a Fiľkovej – Trehubovej vyhrávala v štrnástej minúte 9:2. Hneď na to síce Skaličanová znížila, no po ďalších troch góloch domácich bolo v sedemnástej minúte už 12:6. Bánovce sa na chvíľu zdvihli. Troma gólmi znížili na 6:12, v 24. minúte ale prehrávali už o desať gólov (7:17) a Michalovčanky si viacgólový náskok udržali až do konca polčasu, ktorý vyhrali 21:9.

Nástup do druhého polčasu favoritovi vôbec nevyšiel. Herne sa mu totiž nedarilo tak v obrane, ako aj v útoku, kde produkoval veľa chýb. Aj preto sa rozdiel v skóre dlhšie nemenil. Na konci prvej desaťminútovky vyhrávala Iuventa po góle Mugošovej 28:14. V 43. minúte ale už bolo po góle Bajčiovej 31:15 a lavička hostí reagovala ďalším oddychovým časom. Ten už ale rozbehnutú Iuventu nezastavila a nezastavil ju ani príchod hráčok z lavičky. Práve naopak. Na palubovke vynikala hlavne Bajčiová s Holejovou, ktoré diktovali tempo hry. V 50. minúte Štefánová zakončila sedemgólovú šnúru favorita, ktorý viedol 36:16. Iuvente patrili aj posledné minúty zápasu. Nakoniec zvíťazila 46:22 a v sérii tak vedie 2:0.

Iuventa Michalovce - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 46:22 (21:9)
Stav semifinálovej série 2:0.
Pok. hody: 4/3 - 3/3. Vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Divákov: 350.
IUVENTA: Petkovičová, Jablonská - Mugošová 11, Kakaščíková, Štefaniková 1, Kišiková 2/1, Trúnková 1, Habánková 8/1, Štefánová 1, A. Holejová 4/1, Wollingerová 1, Bajčiová 5, Kompaniecová 3, Fiľková - Trehubová 9.
HK SOKOL RMK: A. Bežová, Pokorná - Bridová 1, M. Bežová 1/1, Ráciková 2, Hollá 4/1, Galková 1, Matušincová 3/1, K. Obstová 3, Skaličanová 4, Escherzová 2, Matejíková 1.

Uverejnené: 28.04.2019 12:50:23