Víťaz Podvihorlatského maratónu Kopčík po piatykrát na medailovej pozícii

Už po tridsiaty piatykrát sa v Michalovciach a okolí konal na sviatok prvého mája Podvihorlatský maratón. S nástrahou trate vedúcej od Michaloviec cez Hollého ulicu na Sobraneckú cestu a postupne cez obce Zalužice, Lúčky, Závadku, Hnojné, Jovsu, Kusín, Klokočov a Kalužu späť do Michaloviec sa najlepšie vysporiadal Trnavčan Tomáš Kopčík. Päťdesiatročný pretekár dokázal po piatykrát skončiť na pódiu. V rokoch 2015, 2016 tu vyhral, rok nato obsadil druhé miesto a v minulom roku skončil tretí.

Tomáš Kopčík skončil po piatykrát v rade na pódiu

Tomáš Kopčík sa prakticky celú trať držal s Marekom Mockovčiakom. Tomu ušiel na záverečných metroch a nakoniec ho zdolal o sedem sekúnd. „Dali sme si taký férový súboj. Išli sme prakticky celý pretek spolu. Som rád, že som mu v závere ušiel a po troch rokoch sa tu znova tešil z prvenstva,“ podotýka už päťnásobný medailista z Podvihorlatského maratónu. Ten na druhý najstarší maratón na Slovensku nedá dopustiť. „Som tu strašne rád. Toto miesto tu mám strašne rád, mám ho nejako v krvi. Keď budem zdravý, určite prídem aj budúci rok,“ pokračuje bežec, ktorý zvíťazil časom 2:46:59. Za rekordom podujatia Petra Poláka (2:21:26) z roku 1986 zaostal o vyše 25 minút. Podarí sa niekomu Poláka tromfnúť? „Za súčasných podmienok to je asi nereálne,“ dodáva na záver Tomáš Kopčík.

Kopčík išiel prakticky celú trať s Marekom Mockovčiakom

Okrem Podvihorlatského maratónu sa bežal tradične aj Michalovský polmaratón a súčasťou boli aj súťaže štafiet. Víťazom Michalovského polmaratónu sa stal Ukrajinec Anatolij Malyj, ktorý sa vlani tešil z výhry práve na maratóne. Na maratónskej trati pri ženách dominovala Ivana Butoracová, na polmaratóne bola najúspešnejšia Zuzana Stanovčáková.