Iuventa v prvom finále zdemolovala Prešov 42:24

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase finále play-off nad ŠŠK Prešov hladko 42:24 (23:13) a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Druhý finálový duel je na programe v nedeľu od 10.30 hod. opäť v Chemkostav aréne.

Skóre duelu síce otvorila hosťujúca Klučková, tempo hry ale diktovala Iuventa. Tá kontrovala na otvárací gól štyrmi presnými zásahmi v rade a zobrala tak dej zápasu do svojich rúk. Ščerbáková síce upravila na 2:4, Mugošová však dvoma gólmi natiahla vedenie Iuventy. Keď v desiatej minúte Habánková dala už na 8:3, lavička Prešova reagovala oddychovým časom. Po ňom upravila Fiľková – Trehubová na 9:3, po góle Popovcovej v pätnástej minúte ale bolo už 10:6. Favorit ale drámu nepripustil. V druhej polovici prvého dejstva prakticky rozhodol o svojom víťazstve. Na jeho konci totiž viedol už o desať gólov (23:13).

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Prešov síce druhý polčas odštartoval troma gólmi v rade, bola to ale Iuventa, ktorá naďalej diktovala tempo hry. Jej náskok narastal každou ďalšou minútou a to aj napriek tomu, že tréner Peter Hatalčík dal v druhom polčase príležitosť každej jednej hráčke. Adriana Holejová dávala v 42. minúte na 30:19, v 56. minúte po góle Štefanovej bolo už 40:23. Iuventa napokon zvíťazila 42:24 a v sérii sa tak ujala vedenia 1:0.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 42:24 (23:13)
Stav finálovej série: 1:0.
Pok. hody: 2/1 – 1/1. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Brunovský a Čanda. Divákov: 800.
Iuventa: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 7, Kakaščíková, Štefaniková 1, Kišiková 3, Trúnková 5, Habánková 6/1, Štefanová 3, A. Holejová 5, Wollingerová 4, Bajčiová 1, Kompaniecová 1, Fiľková – Trehubová 6.
ŠŠK: Muliková, Poláková – Dvorščáková 4, Belušková 1, Čirčová, Popovcová 1, Liebiedeva 1, Ratvajská 2, Šutranová 4, Ščerbáková 2, Vencúriková 3, Klučková 5/1, Vagaská 1.

Uverejnené: 11.05.2019 19:52:14